Aby bolo viac miesta, museli zmenšiť dom: pozrite sa na toto sympatické bývanie!

20.05.2018
Architektúra

Niektoré veci znejú priam neuveriteľne, ale v živote skvele fungujú. Tak ako aj mladá dvojica z Melbourne zistila, že ak chce viac priestoru, musí zmenšiť svoje predstavy o bývaní. Nakoniec sama zistila, ako veľa priestoru sa dá vychytať aj na pár metroch štvorcových, ak z niečoho uberiete.

8fotiek
Podarená rekonštrukcia, nemyslíte? Autor: Shania Shegedyn/homebeautiful.com.au

Prvý kontakt s priestorom

Dvojica si vysnívala svoje bývanie a krásny domček si jednoducho zamilovali. Problém nastal, keď zistili, že predchádzajúci majitelia si priestory výrazne pretransformovali podľa svojich predstáv. Priestoru nebolo veľa a tak bolo potrebné ubrať z niektorých vecí s cieľom získať viac priestrannosti nielen opticky, ale pre každodenné fungovanie bytu.

Zníženie stropov

Perfektným nápadom bolo zníženie stropu, ktorý sa podstatne vyrovnal rozdiely medzi priestrannými okami a stropom, čím sa snažil podiel zatienených priestorov. Jasné a čisté línie tak pôsobili, že priestor je väčší, aj keď bol v podstatne zmenšeným.

Zmenšenie potrieb

Ak zmenšíte svoje potreby, zrazu extréme vyrastiete a platí to aj o priestore. Preto k tomu, aby sa v interiéri lepšie dýchalo aj pohybovalo, volila mladá dvojica striedmejšie nároky. Byt prečistila od množstva dekoračných prvkov, čím získal omnoho viac možnosti na umiestnenie skutočne dôležitých doplnkov.

Chcete vedieť ako sa im to nakoniec podarilo? Kliknite sem.

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Marcos
Fotogaléria
Aby bolo viac miesta, museli zmenšiť dom: pozrite sa na toto sympatické bývanie!Aby bolo viac miesta, museli zmenšiť dom: pozrite sa na toto sympatické bývanie!Aby bolo viac miesta, museli zmenšiť dom: pozrite sa na toto sympatické bývanie!Aby bolo viac miesta, museli zmenšiť dom: pozrite sa na toto sympatické bývanie!
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Aby bolo viac miesta, museli zmenšiť dom: pozrite sa na toto sympatické bývanie!
lepsiebyvanie.sk/Marcos