Ako ušetriť priestor? Inšpirujte sa originálnym riešením podľa apartmánu v New Yorku

21.03.2018
Architektúra

Aj keď by sa zdalo, že v Amerike je všetko inak, predsa máme mnoho spoločného. Riešenie bytovej otázky nie je jednoduché ani u nás, a už vôbec nie vo veľkomeste, akým New York určite je. Pozrite sa, ako sa podarilo ušetriť a zároveň získať priestor v byte s vysokým stropom.

7fotiek
Originálne riešené apartmánové štúdio v East Village v New Yorku pomáhali majiteľom navrhnúť dizajnéri z JPDA. Ako základ pri návrhu si zvolili "boxový systém", pomocou ktorého "vyskladali" celý priestor s množstvom úložných prvkov. Autor: home-designing.com

Priestor, priestor a zasa priestor. To je to, čo všetci k pohodlnému a komfortnému životu potrebujeme. Keďže je vo veľkomestách o obytný priestor naozaj núdza, treba byť vynaliezavý. Nápaditosť určite nechýbala pri návrhu riešenia v mestskom byte s vysokým stropom. Toto malé, ale originálne riešené apartmánové štúdio v East Village v New Yorku pomáhali majiteľom navrhnúť dizajnéri z JPDA. Ako základ pri návrhu si zvolili "boxový systém" pomocou ktorého "vyskladali" celý priestor s množstvom úložných komponentov. Realizácia tohto sofistikovane zvoleného, ale pritom jednoduchého riešenia priniesla výsledky v podobe vytvorenia efektívneho a originálneho bývania. Absenciu samostatných miestností v byte nahradili zákutia vytvorené prostredníctvom skriňových drevených priečok a samostatného, pracovn e nazvaného "cube" priestoru vystavanom vo voľnom priestore v podkroví nad bytom.

3D vizualizácia pri návrhu riešenia apartmánu s vysokou svetlou výškou. Každý navrhnutý detail v byte má svoj účel a využitie.

 

Riešenie bytu za pomoci boxového systému

Pomocou boxového systému sa podarilo vytvoriť priestor s množstvom efektívnych multi-funkčných prvkov, ktoré nielenže prispeli  k zväčšeniu využívanej plochy bytu, ale aj pomohli vytvoriť praktický úložný priestor takmer na „každom centimetri“ tohto apartmánu.

Vďaka detailnému vypracovaniu a dôkladnému prevedeniu jednotlivých prvkov zariadenia vznikol originálny, ale aj vysoko funkčný a komfortný domov pre mladý americký pár.

Okrem neistoty a množstvu komplikovaného vybavovania pri realizácii spálňového "cube" priestoru v podkroví newyorského činžiaku, zvyšok priestoru dáva dokonalý zmysel a nevyvolával žiadne pochybnosti. Zariadenie celého bytu sa nesie vo svetlých tónoch dreva a použitých materiálov. Priestor tak získava na vzdušnosti a ľahkosti.

Pomocou nábytkových drevených dielcov vytvorili v časti bytu medziposchodie s praktickým schodiskom. Jednotlivé stupienky slúžia ako samostatné zásuvky na odkladanie šatstva.

Praktická a účelná kuchyňa s dostatkom pracovného priestoru. Keďže sa nachádza v priestore bez denného svetla, hlavnou úlohou pri navrhovaní bolo riešenie kuchynského osvetlenia. 

3D zobrazenie využitia "boxového" systému pri návrhu riešenia apartmánu.

Nuž začať žiť v jednom z najväčších miest sveta nie je jednoduché. Takéto riešenie, ako našiel mladý pár určite nie je na zahodenie. A možno v ňom nájdete inšpiráciu pre vlastné bývanie.

Pozrite si zábery z dômyselne riešeného apartmánu aj v našej fotogalérii.

 
Autor: ms/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Ako ušetriť priestor? Inšpirujte sa originálnym riešením podľa apartmánu v New YorkuAko ušetriť priestor? Inšpirujte sa originálnym riešením podľa apartmánu v New YorkuAko ušetriť priestor? Inšpirujte sa originálnym riešením podľa apartmánu v New YorkuAko ušetriť priestor? Inšpirujte sa originálnym riešením podľa apartmánu v New Yorku
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako ušetriť priestor? Inšpirujte sa originálnym riešením podľa apartmánu v New Yorku
ms/ipeknebyvanie.sk