Architekti kričia: Chceme projektovať stromy do obývačiek. Takto to vyzerá v praxi!

24.10.2018
Architektúra

Architekti túžia, aby priniesli ľuďom do domov a do bytov zelenú energiu. Pozrite si fotky, ako to vyzerá v praxi. Boli by ste za?

34fotiek
Hoci ich často berieme ako samozrejmosť, bez ich tichej spolupráce, by život na zemi pravdepodobne vyzeral celkom inak. Autor: dezeen.com

Pozrite si aj: Dizajnérky radia: Kreatívne riešenia vrchných kuchynských skriniek

Zelená energia
Stromy sú živé bytosti a život v ich bezprostrednej blízkosti prináša nielen silný estetický zážitok. Do priestoru prinášajú nový druh energie, čistia ovzdušie a sú zárukou nefalšovaného kúska prírody priamo vo vašej obývačke.Po celom svete existuje mnoho projektov, ktoré počítajú so stromami ako súčasťami budov, dokonca neraz ide o veľké mrakodrapy uprostred miest.

Stromy možno nájsť nielen na strechách, ale aj na balkónoch a na terasách.Výrazne radikálnejšie prístupy predstavuje umiestnenie stromu priamo do obytných priestorov, teda zakomponovanie stromu rastúceho podlahou i stropom miestnosti. Najčastejšie však stromy nájdeme v bezprostrednej blízkosti domu, napríklad tvoriace súčasť balkónu alebo terasy.

Môže si to dovoliť každý?
Je nám jasné, že nie každý si môže takýto projekt dovoliť, stromu vo svojej bezprostrednej blízkosti sa však vzdávať nemusíte. Existuje viacero druhov stromov do interiérov, ktorým sa môže dobre dariť aj v kvetináči. Pri správnom výbere si tak budete môcť vychutnávať svoju vlastnú živú dominantu bytu po mnoho rokov.

Nazrite do našej galérie a kochajte sa pohľadom na bývanie so stromom.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Architekti kričia: Chceme projektovať stromy do obývačiek. Takto to vyzerá v praxi!
Agáta