Domček na nožičkách na brehu jazera

14.01.2014
Architektúra

Predstavte si letnú idylku: breh jazera s košatou vŕbou, šíra vodná hladina, drevené mólo, malý prístav pre jachty. A kde ste vy? V domčeku na nožičkách si s príjemným nadhľadom vychutnávate výhľad.

17fotiek
Fasáda domčeka na „nožičkách“ je zvonka pokrytá plátmi z nehrdzavejúcej ocele, ktoré narezali na mieru pomocou laserovej technológie. Autor: Baumraum

Práve takáto predstava a vhodne nájdené miesto inšpirovalo investora k stavbe netradičného domčeka. Oslovil brémskeho architekta Andreasa Wenninga, ktorý sa tomuto typu stavieb venuje už dlhodobo. 

Architekt Andreas Wenning

Výsledkom práce nad zadaním, je zaoblený tvar - teda akási „kabína“ odetá v plášti z nehrdzavejúcej ocele. Konštrukcia je ukotvená kombináciou podpier vedených do zeme a lán upevnených na strom. Tie pomáhajú preniesť zaťaženie zadnej časti modulu a stabilizujú ho horizontálne.

Vnútrajšok ponúka plochu na spanie pre dve osoby, sedačku a malý sklápací stolík využiteľný aj ako pracovný stôl. Biele steny, strop a  vysoko lesklý povrch nábytku pôsobia veľmi elegantne. Bielej farbe sekunduje prirodzená farba dubu na podlahe a na hranách nábytku.

 
Autor: mk/PEKNÉ BÝVANIE/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016