Londýnsky penthouse: Trojposchodové riešenie s osobitým čarom

22.01.2014
Architektúra

Nie každý deň sa stáva, aby sa interiérovému architektovi dostala do rúk zaujímavá ponuka. Thomas Grieu z TG Studio mal však šťastie – na stôl sa mu dostalo zadanie na vypracovanie návrhu interiéru trojposchodového penthousu v Londýne.

20fotiek
St Pancras Penthouse Apartment, Londýn, návrh rekonštrukcie: Thomas Greiu/TG Studio Autor: PHILIPVILE/hqroom.ru

Samotný penthouse sa nachádza v budove slávnej londýnskej historickej pamiatky St Pancras Chamber. Samozrejme, že tak ako v každej pamiatke, ani v tomto objekte nemohla byť o výraznej zmene pôdorysu ani reč. Ostatné vybavenie – ako schodisko, vstavané skrine, podlahy apartmánu v rozľahlom St Pancras apartmáne však prešlo totálnou premenou. Rekonštrukcia neobišla ani kuchyňu a kúpeľne.

Ústrednou zónou celého apartmánu je stredné poschodie s plochou približne 75 štvorcových metrov. Tu sa nachádza aj veľký jedálenský stôl, ako aj relaxačno-zábavná zóna s biliardovým stolom. Spálne s kúpeľňami a samostatnými šatníkmi obsadili najvrchnejšie poschodie. Aj keď sú spálne situované akoby v otvorenom priestore, pomocou elektronicky ovládaných závesov možno v nich vytvoriť dostatočné súkromie. Kúpeľne sú umiestnené v dvoch gotických vežiach budovy. Vďaka svojej polohe poskytujú tieto miesta skvelý výhľad na londýnske okolie. Spodné podlažie apartmánu patrí kuchyni. Všetky zóny apartmánu sú prepojené masívnym dubovým schodiskom.

Rekonštrukcia celého apartmánu je skvelým príkladom toho, ako aj pri zachovaní pôvodných riešení, možno vdýchnuť interiéru nový svieži dych. Každopádne, posúďte sami.

Foto: PHILIPVILE

Viac záberov z londýnskeho penthousu nájdete v  našej fotogalérii.

 
Autor: ms/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Londýnsky penthouse: Trojposchodové riešenie s osobitým čarom
ms/ipeknebyvanie.sk