Ako sa dá zahnať dôchodcovská nuda

21.06.2013
Architektúra

Američan Larry Richardson (63) z Kansasu v USA si na svojej záhrade postavil dokonalú repliku sanfranciského mosta Golden Gate Bridge.

5fotiek
Trvalo sedem rokov, kým sa most dostal do finálnej podoby. Autor: Profimedia

Staviteľ na dôchodku bol tak ohromený slávnym mostom, že sa jeho repliku odhodlal zhotoviť na svojej záhrade.

Najprv mal malé pochybnosti o svojom nápade, potom si však povedal: „Čo blázniš? Veď koľko ľudí si môže povedať, že má doma na dvore repliku Golden Gate? Nepoznám nikoho iného v Amerike, kto by niečo také mal,“ prezradil americkým médiám.

Návrh podľa pohľadnice

Na rozdiel od reálneho mosta, ten Larryho má rozmery 45x7,5x2,4 metra a nie je vyrobený z ocele, ale z dreva. Teraz sa stal hotovou turistickou atrakciou.


Stavba mosta trvala sedem rokov.
Foto: Profimedia

Fascinujúce je, že Larry si nenechal vypracovať žiadny architektonický návrh, most spolu s teraz už zosnulým otcom a bratom začali stavať v roku 1994 podľa obrázku na pohľadnici.

Trvalo sedem rokov, kým sa most dostal do finálnej podoby. Počas nich na moste Larry s pomocníkmi pracovali niekedy až 30 hodín týždenne vo svojom voľnom čase.

A kde sa u Larryo vzal obdiv k tomuto mostu? Je to celkom dojímavý príbeh o tom, ako v šesťdesiatych rokoch letel zo San Francisca, aby slúžil vo Vietname. Golden Gate bol tým posledným, čo videl pri odchode zo Štátov. „Zostal v mojej mysli a bol akousi pripomienkou domova,“ povedal dojatý Larry.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Ako sa dá zahnať dôchodcovská nudaAko sa dá zahnať dôchodcovská nudaAko sa dá zahnať dôchodcovská nudaAko sa dá zahnať dôchodcovská nuda
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako sa dá zahnať dôchodcovská nuda
pluska.sk