Dom na strome: Luxus na prenájom

13.03.2018
Architektúra

Drevený dom postavil Brit Chris Whalley za sedem mesiacov a stál ho v prepočte takmer 70 000 eur. V obci Blean v Kente teraz stojí pravdepodobne najluxusnejší domček na strome

11fotiek
Drevený dom postavil Brit Chris Whalley za sedem mesiacov. Autor: Profimedia.sk

Staviteľ sa rozhodol, že sa so svojím projektom podelí a urobil z neho hotel. O prenájom je skutočne záujem, rezervácie prichádzajú od turistov až z Austrálie. A že sa majú na čo tešiť, nie je pochýb.

Plazma aj vírivka

Zvonku možno nepadne do oka každému, ale z hľadiska vybavenia mu pokojne možno pripísať zopár hviezdičiek. Samozrejmosťou je tečúca voda, elektrina aj kanalizácia. V dome sa tiež nachádza kúpeľňa so sprchovým kútom, umývadlom a toaletou.


Umývadlo je vytesané do kameňa.
Foto: Profimedia

V komplet zariadenej kuchyni majú nájomcovia možnosť uvariť si jedlo na plynovej varnej doske. Príjemným bonusom je 60-palcový televízor a vírivka.

Stavba bez lešenia

Na stavbu Chris použil takmer výlučne naplavené drevo, ktoré našiel na neďalekej pláži a odrezky z obchodu so stavebninami. Tie doplnil kameňom. Zvláštnosťou je, že pri stavbe mu nepomáhalo lešenie, ale laná, po ktorých sa šplhal hore a dole. S projektom pritom začal len v marci a už v októbri bol dom hotový.

Do posledného detailu je vypracovaný aj interiér. Nábytok je vyrobený na mieru a svojím štýlom dokonale zapadá do domu. Doplnený je posteľnou bielizňou z egyptskej bavlny a kvalitnými uterákmi a županmi.


Staviteľ si dal záležať aj na interiéri.
Foto: Profimedia

Oporu našiel vo svojej manželke Michelle, s ktorou vychovávajú šesť detí. Tá mu pomohla aj pri výrobe postelí, skríň a stola z odpadového dreva. Nejde pritom o ich prvý projekt, na pozemku, kde stojí dom na strome už postavili dva zruby.

V rozhovore pre Daily Mail povedal: „Raz v noci sme s Michelle ostali v zrube. Posadil som sa do vane s pohárom vína a zistil som, že sa nudím. Potreboval som niečo robiť. Povedal som si, že postavím dom na strome v hornej časti záhrady a bolo to. Postavil som to od začiatku. Bolo to trochu ambiciózne a som rád, že je po všetkom. Takmer ma to zabilo.“

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dom na strome: Luxus na prenájom
Veronika ROSPUTINSKÁ