Paríž stratí klasickú tvár, toto bude jeho novou pýchou

05.07.2013
Architektúra

Projekt oddychového a nákupného centra spracovala pre Paríž dánska firma BIG. Komplex zahŕňa pešiu zónu, napojenie na metro a vlak a tiež sa z neho ľahko dostanete na diaľnicu.

5fotiek
Stavba bude kombinovať obchody, reštaurácie, ponúkne kultúrne aktivity, ale aj priestor na bývanie a kancelárie. Autor: Profimedia

Paríž by mal v budúcnosti dostať novú, modernejšiu tvár. Medzinárodnú architektonickú súťaž na zelenú „strechu mesta“ vyhrala dánska spoločnosť BIG, čo je skratka pre Bjarke Ingels Group.

Projekt pod názvom Europa City je umeleckým stvárnením toho, ako by sa architektúra mesta mala ďalej vyvíjať. Postavený bude na ceste do mesta z letiska Charles de Gaule a napojený bude na metro, vlaky aj na diaľnicu, takže bude ľahko dostupný.

Staré verzus nové

Stavba bude kombinovať obchody, reštaurácie, ponúkne kultúrne aktivity, ale aj priestor na bývanie a kancelárie. Hovorí sa aj o veľkom hotelovom komplexe, ktorý by mal ponúknuť až 2700 izieb.


Paríž dostane modernú tvár.
Foto: Profimedia

Súčasťou bude samozrejme aj rozsiahly park a všade bude veľa zelene, aby stavba získala nálepku „zelená“. Ktovie, aký názor na budúcnosť mesta majú samotní Parížania a čo na to povedia turisti. Tí predsa Paríž vyhľadávajú pre jeho svojskú atmosféru a jedinečného historického ducha.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Paríž stratí klasickú tvár, toto bude jeho novou pýchouParíž stratí klasickú tvár, toto bude jeho novou pýchouParíž stratí klasickú tvár, toto bude jeho novou pýchouParíž stratí klasickú tvár, toto bude jeho novou pýchou
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Paríž stratí klasickú tvár, toto bude jeho novou pýchou
pluska.sk