Plávajúci dom: Mobilná domácnosť na vode

12.02.2014
Architektúra

Omrzel vás výhľad z obývačky? Žiaden problém! Odplávajte kúsok ďalej. Stačí obývať mobilnú domácnosť na vode. Táto však ani náhodou nepripomína loď.

7fotiek
Dom sa vznáša sa základoch, ktoré plávajú na vodnej hladine. Vďaka nim nie je problém podľa potreby meniť lokalitu. Autor: designboom.com

Mobilný dom na vode je určený pre tých, ktorí túžia po slobode, voľnosti a úzkom kontakte s prírodou. Architekt Dymitr Malcew skĺbil všetky tieto atribúty do nezvyčajnej stavby. Výsledkom je moderný dom na vode.

Dom na plávajúcej platforme

Tento na prvý pohľad neveľký dom vznášajúci sa na pokojnej hladine v sebe ukrýva dve luxusné spálne, dve kúpeľne, obývaciu izbu, kuchyňu a veľkorysú terasu. Mobilný dom navrhol architekt Dymitr Malcew pre francúzskeho developera, ktorý sa špecializuje na konštrukcie na plávajúcej platforme. Jeho veľkosť a vnútorné usporiadanie, ako aj voľbu použitých materiálov nie je problém prispôsobiť podľa potrieb zadávateľa.
Celosklené obvodové steny nielen v spoločenskej zóne umožňujú 360-stupňový výhľad na  pevninu i vodnú plochu, na ktorej sa aktuálne nachádza. Obyvatelia tohto netradičného obydlia si tak môžu vychutnať romantický východ i západ slnka.

Foto: designboom.com

Viac záberov nájdete v našej fotogalérii.

 
Autor: ib/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Plávajúci dom: Mobilná domácnosť na vodePlávajúci dom: Mobilná domácnosť na vodePlávajúci dom: Mobilná domácnosť na vodePlávajúci dom: Mobilná domácnosť na vode
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Plávajúci dom: Mobilná domácnosť na vode
ib/ipeknebyvanie.sk