Pozrite si päť najkrajších kostolov, ktoré sme pre vás vybrali

07.10.2013
Architektúra

Architekti sa vedia vyblázniť aj na cirkevných stánkoch. Dôkazom toho sú kostoly, ktoré svojou krásou návštevníkom doslova vyrážajú dych. My sme pre vás vybrali päť z tých, ktoré sa nám najviac páčia.

6fotiek
Kostol Paoay na Filipínach Autor: Boredpanda.com

Pozrite si náš výber piatich architektonicky zaujímavých kostolov.

Kostol Paoay na Filipínach

Na kostole je vidieť výrazné stopy aztéckej kultúry. Je veľmi masívny, steny sú hrubé 1,67 metra a oporu predstavuje 24 pilierov. S jeho výstavou sa začalo v roku 1704. Dokončili ju až mnísi vedení Antoniom Estavillom v roku 1894. Kostol je zmesou gotiky, baroka a orientálneho štýlu.

Katedrála Las Lajas v Kolumbii

Katedrála Las Lajas bola postavená v roku 1916 vo vnútri kaňonu vyhĺbeného riekou Guaitara. Podľa miestnej legendy ide o miesto, kde sa zjavila Panna Mária. Veľkolepý kostol nájdete na juhu Kolumbie, blízko hraníc s Ekvádorom.

Kostol svätého Augustína vo Veľkej Británii


Foto: Boredpanda.com

Drevený kostolík z 12. storočia je zaujímavý najmä tým, že zvonicu má od zvyšku kostola oddelenú. Pravdepodobne je jediným svojho tvaru a veľkosti v celej krajine. Bohužiaľ, krásny kostolík si na fotografii nezvečníte bez toho, aby ste nezachytili aj odpadkový kôš alebo telefónne drôty. Odpadkový kôš je dokonca na každej fotografii vo všetkých turistických sprievodcoch.

Kaplnka svätého Michala vo Francúzsku

Jednu z najvýznamnejších francúzskych pamiatok nájdete na sopečnom kopci. Kaplnka na mieste stojí už vyše tisícročie. Biskup Gothescalk ju nechal postaviť v roku 962 po jeho návrate z púte do Santiaga del Compostela. V roku 1955 našli historici relikvie, ktoré boli pod oltárom odvtedy, čo kaplnku postavili.

Katedrála Maringa v Brazílii

Rímskokatolícka katedrála v Parane siaha do výšky 124 metrov. Dokončená bola v roku 1972 a je najvyšším kostolom v Južnej Amerike a šestnástym najvyšším na svete.

Fotografie všetkých stavieb nájdete v galérii.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Pozrite si päť najkrajších kostolov, ktoré sme pre vás vybraliPozrite si päť najkrajších kostolov, ktoré sme pre vás vybraliPozrite si päť najkrajších kostolov, ktoré sme pre vás vybraliPozrite si päť najkrajších kostolov, ktoré sme pre vás vybrali
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pozrite si päť najkrajších kostolov, ktoré sme pre vás vybrali
ipeknebyvanie.sk