To je premena! Z katedrály v Zwolle sa stalo moderné kníhkupectvo

07.11.2013
Architektúra

V holandskom meste Zwolle stávala katedrála z 15. storočia. Dobre premyslenou rekonštrukciou ju dvaja architekti premenili na moderné kníhkupectvo s rozlohou 700 metrov štvorcových nákupnej plochy.

6fotiek
Pre mnohých môže byť čítanie dobrej knihy priam až náboženským rituálom. Nové kníhkupectvo v holandskom meste Zwolle naplnilo túto myšlienku do detailu. Kníhkupectvo je totiž umiestnené do priestorov katedrály z 15. storočia. Autor: Profimedia.sk

Pri prestavbe však mali zadávatelia prestavby jednu podmienku: všetky historické prvky 547 rokov starej budovy, vrátane vitráží, mohutných oblúkov, stropných malieb či orgánov, museli zostať bez zmien.

Je neuveriteľné, ako sa architektom Josovi Burgerovi a Wouterovi Keijzerovi z BK Architecten v Utrechte, podarilo vysporiadať sa s touto neľahkou úlohou.700 metrov štvorcových nákupnej plochy situovali mimo centrálnej lode kostola na tri podlažia umiestnené na staticky nezávislých konštrukciách v bočných krídlach kostola medzi pôvodné piliere. Nové konštrukcie tak môžu byť v budúcnosti odstránené bez toho, aby narušili vnútorný priestor budovy a kostolu tak vrátia jeho pôvodný vzhľad.

katedrala knihkupectvo

Foto: Profimedia.sk

Viac záberov nájdete v našej fotogalérii.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
To je premena! Z katedrály v Zwolle sa stalo moderné kníhkupectvoTo je premena! Z katedrály v Zwolle sa stalo moderné kníhkupectvoTo je premena! Z katedrály v Zwolle sa stalo moderné kníhkupectvoTo je premena! Z katedrály v Zwolle sa stalo moderné kníhkupectvo
 
6fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016