Toto musíte vidieť: Nebezpečná elektrodžungľa indického mesta

08.04.2013
Architektúra

Amatérsky zapojená a vedená elektroinštalácia by bežnému Stredoeurópanovi nahnala strach a na podobnej ulici by bývať odmietol. Pre obyvateľa indického Dilí je toto nebezpečenstvo všednou súčasťou života.

5fotiek
Takmer všetka elektroinštalácia je v Dilí napojená a vedená amatérsky a tak, aby ku koncovému spotrebiteľovi viedla čo možno najkratšou cestou. Autor: Profimedia

Takmer všetka elektroinštalácia je v Dilí napojená a vedená amatérsky a tak, aby ku koncovému spotrebiteľovi viedla čo možno najkratšou cestou. Nemysliteľné? Reálne!

Chaos a zmätok. To sú slová, ktoré indickú situáciu presne vystihujú. Desiatky drôtov sú zamotané tak, že dnes je už takmer nemožné určiť, ktorý kam patrí. Pre stovky tisíc ľudí, ktoré pod nimi denne prejdú, sú už súčasťou života a ich nebezpečenstvo si často ani neuvedomujú.


Amatérska elektroinštalácia ohrozuje ľudí v Dilí.
Foto: Profimedia

Starostlivosť o káble prichádza do úvahy len počas prívalových monzúnov, keď sa voda dostáva do tesnej blízkosti vedenia. Aj tá však nie je dostatočná.

Vláda sa už pokúša presadiť, aby sa elektroinštalácia dala do zeme, ale byrokracia je výrazne proti týmto snahám. Kým sa situácia nepohne, stovky tisíc ľudí žijú neustále v životnom ohrození.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Toto musíte vidieť: Nebezpečná elektrodžungľa indického mestaToto musíte vidieť: Nebezpečná elektrodžungľa indického mestaToto musíte vidieť: Nebezpečná elektrodžungľa indického mestaToto musíte vidieť: Nebezpečná elektrodžungľa indického mesta
 
5fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko - Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!

01.12.2016
11fotiek

Októbrová súťaž Vaše Hniezdočko bola plná jesennej inšpirácie!

02.11.2016
12fotiek

Náš septembrový víťaz: Z panelákového balkóna krásna zimná záhrada!

01.10.2016