Únikové schody sú out, z kancelárie sa poletí

12.05.2013
Architektúra

Morris Shahbazi a jeho skupina testujú padák, ktorý má slúžiť pracovníkom vo výškových budovách pri mimoriadnych situáciách.

6fotiek
SOS padák bol navrhnutý tak, aby zamestnanci mrakodrapov mohli v prípade požiaru alebo inej katastrofy rýchlo opustiť budovu. Autor: Profimedia

SOS padák bol navrhnutý tak, aby zamestnanci mrakodrapov mohli v prípade požiaru alebo inej katastrofy rýchlo opustiť budovu.

Tvorcu nápadu inšpirovali udalosti z 11. septembra 2001, keď došlo k teroristickému útoku na New York. Shahbazi tvrdí, že jeho núdzový padák má krátku reakčnú dobu a otvorí sa do sto metrov. Je presvedčený, že vynález by mal byť samozrejmosťou v mrakodrapoch na celom svete.


Alternatíva k únikovým schodom - únikový padák.
Foto: Profimedia

Padák už skupina stihla aj testovať a po trinástich úspešných testovacích zoskokoch sa dostáva na trh v Paname. Ktovie, ako netradičný nápad prijme zvyšok sveta a najmä, zamestnanci výškových budov.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Únikové schody sú out, z kancelárie sa poletíÚnikové schody sú out, z kancelárie sa poletíÚnikové schody sú out, z kancelárie sa poletíÚnikové schody sú out, z kancelárie sa poletí
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Únikové schody sú out, z kancelárie sa poletí
pluska.sk