Bývalý dom kata, ukrytý v hradbách mesta, sa zmenil na útulné bývanie!

29.07.2018
Architektúra

Ak ste fanúšikom histórie, náš dnešný príspevok sa vám zapáči. Máme tu totižto bývanie, ktoré má za sebou búrlivú minulosť a jeho korene siahajú až do 17. storočia!

7fotiek
Trúfli by ste si bývať v domčeku kde pred niekoľkými storočiami úradoval kat? Dnes by ste ho ani nespoznali! Autor: housebeautiful.com

Východne od Švédska leží jeden z jeho ostrovov, zvaný Gotland, ktorý je zároveň najväčším ostrovom krajiny sídliaci v Baltskom mori. V mestečku Visby tu nájdeme podarenú chalúpku zastrčenú v mestských hradbách. Zvláštne však? Okrem chladného prostredia severu, ktoré je cítiť vo vdzuchu, je príbeh, ktorý sa nesie s týmto domčekom chladný rovnako. Je totižto bývalým sídlom mestského kata a jeho história sa začala písať už koncom 17. storočia.

Prečítajte si aj o krásnom modernom bývaní v bývalej požiarnej stanici 

Akokoľvek je táto informácia nepríjemná a mrazivá, môžete sa presvedčiť sami, že aj z takéhoto, pôvodne nevľúdneho sídla sa dá vytvoriť pokojný, útulný domov. Rozloha bývania je len 50 m2, no tie sú použité premyslene. Pocit omnoho väčšieho priestoru navodzujú už vysoké stropy a projekt otvoreného priestoru spolu s minimalistickým zariadením.

Domček je dvojposchodový a napriek malej rozlohe sa v troch spálňach pohodlne vyspí dokopy až šesť osôb. Unikátne priestory sa však nachádzajú na prízemí. Domáci sa totižto rozhodli nasledovať pôvodnú atmosféru miesta, kde je dom postavený a preto ostala jedna zo stien nedotknutá a jej chladnú atmosféru podčiarkli ležérne pohodenými kožušinami na sedačkách. Dokonalé!

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Bývalý dom kata, ukrytý v hradbách mesta, sa zmenil na útulné bývanie!Bývalý dom kata, ukrytý v hradbách mesta, sa zmenil na útulné bývanie!Bývalý dom kata, ukrytý v hradbách mesta, sa zmenil na útulné bývanie!Bývalý dom kata, ukrytý v hradbách mesta, sa zmenil na útulné bývanie!
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Bývalý dom kata, ukrytý v hradbách mesta, sa zmenil na útulné bývanie!
ma/ipeknebyvanie.sk