Dokonalá romantika v chalúpke so slamenou strechou zo 17. storočia

02.02.2018
Architektúra

Súčasní majitelia si napriek jej zanedbanému stavu chalúpku zamilovali na prvý pohľad. O momente, kedy nehnuteľnosť videli, v blízkosti severného pobrežia Cornwallu pred dvoma rokmi prvý raz, hovoria ako o magickej chvíli.

11fotiek
Kedysi schátraná chalúpka sa vďaka novým majiteľom premenila na kúzelné miesto s neopakovateľnou atmosférou. Autor: umods.ru

So všetkou cťou, ide o takpovediac starenku... Táto kamenná stavba bola totiž postavená na konci 17. storočia. Pôvodne mala dve spálne, ku ktorým neskôr pribudli ďalšie miestnosti, no a kedysi patrila k tamojšej mliekarni. „Zvonku pôsobí malá, no vo vnútri je prekvapivo priestranná a má presne to teplo, ktoré tak zbožňujeme,“ vyznáva sa z pocitov majiteľ chalupy.

Dom bol v dobrom technickom stave štrukturálne, no bol značne zanedbaný. Napriek tomu, majitelia sa nedali odradiť. Od samého začiatku boli totiž presvedčení., že ho dokážu premeniť na úžasné miesto s neopakovateľnou atmosférou.

Prečítajte si aj o úžasnom domčeku pod zemou inšpirovanom príbehom o Hobitovi 

Na absolútnom vrchu zoznamu želaní bolo vytvoriť teplo vyžarujúci interiér s  rustikálnym vzhľadom s tým, že kuchyňa by mala byť srdcom celého domova. Dôležité tiež pre nich bolo zachovať čo možno najviac z pôvodného vybavenia. "Chcel som ísť ruka v ruke s materiálmi, z ktorých je dom postavený a tiež sa zamerať na recykláciu,“ hovorí domáci pán.

Intenzívna renovácia chalúpky trvala približne tri mesiace. S pomocou interiérového dizajnéra dali majitelia dohromady finálnu podobu, ktorá je dokonalým obrazom štýlu, ktorý vo svojom dome chceli mať od začiatku. Šedá a neutrálne ladená paleta farieb evokuje pokoj, zároveň je nadčasová. Ozdravením prešla aj záhrada. Keď sa domáci presekali v húštine objavili krásne ružové kríky. Tie sú dnes jej ozdobou.

V domčeku sa spája staré s novým, čo má za následok perfektnú kombináciu. Stará budova má nízke stropy a očarujúce trámy, kým novšie časti sú presvetlené a majú akúsi modernejšiu atmosféru. "Je to naozaj báječné miesto. Tráviť tu čas je pre nás úžasným darom. Cornwalle je jedným z našich najobľúbenejších miest vôbec. 

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dokonalá romantika v chalúpke so slamenou strechou zo 17. storočia
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk