Dom, ktorý prináša ocenenia: Architekt čerpal z ľudovej architektúry

29.04.2018
Architektúra

Architekt Peter Jurkovič navrhol neštandardný typ domu a jeho nápad očaril aj odbornú verejnosť. Domček v Čunove ponúka nové zážitky, veľkolepý výhľad a hru svetla.

3fotky
Architekt Peter Jurkovič je horúcim kandidátom na ocenenie Krištáľové krídlo. Projekt domu v Čunove ukrýva korene slovenskej ľudovej architektúry, pričom ich kombinuje so súčasnými prevádzkovými a estetickými požiadavkami. Autor: archív

Malý dom v tichej uličke, v prímestskej časti hlavného mesta sa vymyká klasickému projektu rodinného domu. Práve návrh tohto domu priniesol Petrovi Jurkovičovi prestížnu cenu za architektúru a teraz je nominovaný na ďalšie ocenenie.

Foto: archív

Presklený štít, hra svetla a tieňa z vertikálnych a strešných okien, posedenia na gánku a záhrade vytvárajú príjemný domov plný emócií a zážitkov. Projekt domčeka v Čunove, pri ktorom sa architekt inšpiroval ľudovou architektúrou mu priniesol cenu za architektúru CE.ZA.AR 2014, v kategórii Rodinné domy.

Dom je šitý na mieru konkrétnemu človeku. Navrhol som súčasný vidiecky domček, ktorý čerpá z ľudovej architektúry. Má sedlovú strechu, gánok, farebné bodové okná. Tradičnú trojpriestorovú schému izba—pitvor—komora som zamenil za izba—vstup/hygiena—obývačka,“ vysvetľuje základný koncept domu Peter Jurkovič.

Š

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Dom, ktorý prináša ocenenia: Architekt čerpal z ľudovej architektúryDom, ktorý prináša ocenenia: Architekt čerpal z ľudovej architektúry
 
3fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dom, ktorý prináša ocenenia: Architekt čerpal z ľudovej architektúry
ipeknebyvanie.sk