Dom v ostrom svahu - aj takéto zaujímavé môže byť riešenie

13.07.2018
Architektúra

Svahovitý terén je pri stavbe rodinného domu niekedy oriešok, ktorý sa nerozlúskne ľahko. Predstavuje totiž väčšie stavebné náklady. Tento dom je príkladom dosť nezvyčajného riešenia.

9fotiek
Autor: abestudio.cl/Nico Saieh

Výhľad nadovšetko - tak by sa dal stručne vystihnúť zoznam požiadaviek, ktoré mali zadávatelia projektu pre architektov. Chceli mať kvalitnú architektúru, udržať náklady v rozumnej miere, maximálne profitovať z výhľadu, ktorý poskytuje ostrý svah na pozemku. Dôležitou podmienkou bolo aj to, že spálne (konkrétne dve) by mali mať rovnocenne dobrý výhľad do zelene. Čiže žiadna „lepšia" a „horšia" izba.

Projekt rodinného domu s obytnou plochou 212 m² vypracovalo ABESTUDIO sídliace v Chile. Architekti sa rozhodli pre nezvyčajné riešenie. Namiesto terasovitého rozčlenenia, ktoré je pre svahovitý terén typické naprojektovali dom na okraji ostrého zrazu.

O tomto zaujímavom domčeku sa viac dočítate tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Nonka
Fotogaléria
Dom v ostrom svahu - aj takéto zaujímavé môže byť riešenieDom v ostrom svahu - aj takéto zaujímavé môže byť riešenieDom v ostrom svahu - aj takéto zaujímavé môže byť riešenieDom v ostrom svahu - aj takéto zaujímavé môže byť riešenie
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dom v ostrom svahu - aj takéto zaujímavé môže byť riešenie
lepsiebyvanie.sk/Nonka