Domček na kolesách: 28 m2 slobodného bývania v dome, ktorý má vlastné meno!

30.11.2016
Architektúra

Myslíte si, že máte maličké bývanie a pri každom presúvaní nábytku máte pocit, že centimetre len ubúdajú a ubúdajú? Presvedčíme vás o tom, že s priestorom sa často dá čarovať!

11fotiek
Ste dobrodružný typ a viete si predstaviť ťahať za sebou svoje vlastné bývanie všade kam si len zmyslíte? Potom je tento krásny domček s menom "Freedom" pre vás ako stvorený! Autor: tinyhousetown.net

Tento domček na kolesách dostal meno „Freedom“, čo znamená voľnosť alebo sloboda, čo pri bývaní na rozlohe 28 m2 znie ako vtip. Čarovný, drevom obložený dom však presvedčí mnohých, že čarovať sa dá aj s centimetrami, ktoré ste pred tým nevideli.

Dizajn tohto malého hniezdočka vytvoril tím šikovných architektov v americkej Alabame. Popracovali na tom, aby aj takýto na prvý pohľad malý priestor obsahoval všetko, čo v útulnom domove skrátka nesmie chýbať. Dokonca je naprojektovaný ako loft, čiže má dve poschodia. Na prízemí je spoločenská zóna, kde je obývacia miestnosť s rozkladacou sedačkou, pracovným kútikom a plne vybavenou kuchyňou a kúpeľňou a na poschodí sa nachádza privátna zóna – spálňa.

Prečítajte si aj o zaujímavom bývaní postavenom zo starých lodných kontajnerov!

Vnútorné steny domčeka sú obložené bielymi latkami a na podlahách a strope je kontrastne využité tmavé drevo. Biely interiér opticky otvára priestor, ktorý je využitý do posledného centimetra a úložný priestor sa nachádza aj tam, kde by ste to vôbec nečakali (napríklad v schodoch). Cyklaménové odtiene v zariadení domu tvoria už len trendovú bodku.

Súčasná trhová cena tohto prívesu je v plnom zariadení stanovená na 57 000 dolárov, čo je stále menej ako priemerná cena garsónky v našom hlavnom meste. 

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Domček na kolesách: 28 m2 slobodného bývania v dome, ktorý má vlastné meno!
ma/ipeknebyvanie.sk