FOTO: Milujete betón? Tento mikro hostel si nenechajte ujsť!

05.04.2017
Architektúra

Ak nie na vlastnej koži, tak aspoň na týchto fotografiách. Predsa len je pre nás trochu od ruky, nachádza sa v Pekingu.

22fotiek
Mikro hastel architekti vytvorili z navzájom pospájaných nepravidelných betónových kubusov, ktoré sú natočené v rôznych uhloch vyčnievajú do centrálneho nádvoria. Ich natočenie však nie je náhodné, napomáhajú priviesť do interiéru čo najviac denného svetla. Každá miestnosť má okná od podlahy až po strop s orientáciou do dvora. Autor: Wu Qingshan

Autormi objektu, postaveného na tridsiatich metroch štvorcových, sú architekti z čínskeho architektonického štúdia ZAO/standardarchitecture. Vytvorili ho z navzájom pospájaných nepravidelných betónových kubusov, ktoré sú natočené v rôznych uhloch vyčnievajú do centrálneho nádvoria. Ich natočenie však nie je náhodné, napomáhajú priviesť do interiéru čo najviac denného svetla. Každá miestnosť má okná od podlahy až po strop s orientáciou do dvora. Kvôli lepšej cirkulácii vzduchu sú všetky okná otvárateľné.

 

>>> Oveľa viac fotografií nájdete v galérii obrázkov <<<

Zaujímavé je, že betón sa pred vyliatím do debnenia zmiešava s čínskym atramentom. Betónový povrch ponechali v interiéri aj exteriéri ako pohľadový.

Prečítajte si tiež ako betónovú architektúru prispôsobili vysokému stromu

Nič mu nechýba

Prízemie je vybavené kuchynkou a jedálňou, dvoma kúpeľňami a spojovacími chodbami. Aby schodisko nezaberalo príliš veľa priestoru, na poschodie sa dostanete po rebríku. Nachádza sa tam spálňa, študovňa, čajovňa a terasa.

 

Cieľom tejto výstavby bolo poukázať na potenciál tradičných čínskych nádvorí, ktoré sú jedinečné ale bohužiaľ rýchlo ubúdajú kvôli novej výstavbe. Poukázali aj na takéto nové možnosti vytvorenia lacného sociálneho bývania na malom priestore.

Trendy povrchová úprava stien: Pohľadový betón v interiéri

 
Autor: ii/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
FOTO: Milujete betón? Tento mikro hostel si nenechajte ujsť!
ii/ipeknebyvanie.sk