FOTO: Pozrite sa, ako dnes vyzerá dom z vianočného filmu "Sám doma"

12.12.2017
Architektúra

Vianoce sú pre mnohých časom, kedy si jednoducho vyložia nohy, zoberú tácku s koláčikmi a užívajú si atmosféru vianočných filmov. Aj tých, ktoré sa opakujú rok čo rok. Medzi ne patrí aj filmová klasika, Sám doma.

17fotiek
Je to už 27 rokov, odkedy sme prvý krát na obrazovkách videli tento úžasný domov malého Kevina, ktorý v ňom bojoval proti dvojici podlých zlodejov. Exteriér domu - americká klasika, už roky inšpiruje ľudí po celom svete pri ich vlastných stavbách. Autor: shortlist.com/chicagoagentmagazine.com

Písal sa rok 1990, kedy sme v kinách videli malého Kevina McCallistera po prvý krát zostať samého vo veľkom dome. Film sa okamžite stal hitom aj vďaka charizmatickej postave malého blonďavého chlapca, ktorý šikovne vyhráva boj s párom zlodejov, ktorí si robia zálusk na krádež v jeho krásnom dome. A o tom dnes bude reč.

Herec, Maculay Culkin dnes zapĺňa titulky bulvárnych plátkov po svete vďaka svojim závislostiam a neohrabanému vzhľadu, no dom, v ktorom si ako malý zahral sa naopak zmenil do krásy. V roku 2012 trojposchodové krásne sídlo kúpil nový majiteľ a podstatne zmenil jeho interiér. Pravdou je, že kuchyňa, vstupná hala a väčšina prízemia budovy spolu so suterénom boli skutočnými miestami natáčania a teda dom nebol využitý len z exteriéru ako to vo väčšine filmov býva, kedy sa štáb pri jednotlivých scénach presunie do umelo vytvreného štúdia.

Prečítajte si aj o tom, ako si svoje hniezdočka vyzdobili tento rok celebrity. Pochválili sa na svojich sociálnych sieťach! 

Bonus: Nedávno sa objavilo zaujímavé spojenie tohto krásneho domu, s jedným z najznámejších seriálov – Priatelia. V poslednej sérii sa totižto pár Monica a Chandler sťahujú do nového domu a v scénach sa jeho výhľad dokonalo zhoduje s tým, ktorý vlastnila rodinka McCallisterovcov. Náhoda?

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
FOTO: Pozrite sa, ako dnes vyzerá dom z vianočného filmu "Sám doma"
ma/ipeknebyvanie.sk