Hotel v tvare krokodíla v Národnom parku Kakadu: Nebojte sa, nehryzie!

20.02.2014
Architektúra

Ako jedni z mála si aj piloti lietadiel prelietajúci nad Národným parkom Kakadu v Austrálii môžu prezrieť architektonický zámer hotela Gagudju Crocodile. Z vtáčej perspektívy si totiž všimnete, že hotel vyzerá ako obrovský krokodíl, ktorých žije v parku neúrekom.

4fotky
Gagudju Crocodile Hotel v Národnom parku Kakadu, Austrália. Autor: profimedia.sk

Pri prelete ponad Austráliu okrem očarujúcich prírodných scenérií určite stojí za povšimnutie jedna zaujímavosť. Keď už sa budú krídla lietadla vznášať ponad Národný park Kakadu, pri jasnom počasí môžete pozorovať obrovského krokodíla. Pravda je však taká, že práve tento nebezpečný živočích nie je ničím iným, ako zhlukom dômyselne postavených budov patriacich k hotelu Gagudju Crocodile Holiday Inn.

Nezvyčajná bizarná stavba v lone divokej austrálskej prírody sa nachádza 2 hodiny cesty od mesta Darwin. Kakadu je najväčší národný park v Austrálii s rozlohou 19 000 km2 – mimochodom, park má rovnakú rozlohu ako Slovinsko. Kakadu poskytuje všetky prírodné „zvuky a pachy“ zodpovedajúce „rodisku“ krokodíla Dundeeho - regiónu Alligator River na severe Austrálie. Unikátny tvar hotela reprezentuje najslávnejších obyvateľov Kakadu oblasti – krokodílov žijúcich v slanej vode. A my dodávame, že architektom ich zámer vyšiel na jednotku.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Hotel v tvare krokodíla v Národnom parku Kakadu: Nebojte sa, nehryzie!Hotel v tvare krokodíla v Národnom parku Kakadu: Nebojte sa, nehryzie!Hotel v tvare krokodíla v Národnom parku Kakadu: Nebojte sa, nehryzie!
 
4fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Hotel v tvare krokodíla v Národnom parku Kakadu: Nebojte sa, nehryzie!
ipeknebyvanie.sk