Krása architektúry: V Poľsku postavili zmrzlináreň celú z kornútkov!

11.08.2017
Architektúra

Kreativite sa medze nekladú. Na naše stránke sa o tom deň čo deň môžete presvedčiť.

15fotiek
Navštívili ste už poľské mesto Poznaň? Ak sa tam plánujete ísť pozrieť, neobíďte túto krásnu zmrzlináreň uprostred starého pivovaru. Autor: Patryk Lewinski

>>> Viac v našej FOTOGALÉRII <<<

Ak ste si niekedy povedali, že ste už videli úplne všetko, určite ste to už stihli pár krát oľutovať. Na ipeknebyvanie.sk vám radi prinášame krásne, nezvyčajné počiny šikovných architektov a dizajnérov, ktorí robia náš svet krajším a nebude tomu inak ani dnes. Po neviditeľnej vile Ypsilon v Grécku, dome, ktorý bol inšpirovaný obyčajným stanom, neuveriteľnej stavbe so zrkadlovou fasádou alebo budove vytvorenej z 900 stoličiek, vám dnes prinášame ďalší unikát. Malú, milú zmrzlináreň uprostred poľského mesta Poznaň, ktorá je vytvorená celá z kornútkov.

Mini bývanie s maxi štýlom: Presvedčí vás o tom, že 35 m2 je v dostatok priestoru na čokoľvek!

10x filmové domy, ktoré sme si zamilovali: Toskánsko aj Aljaška!

V neďalekej Poznani už niekoľko rokov funguje akýsi kultúrny priestor zvaný Stary Browar, kde sa na trhy, obchody a kaviarne využil starý priestor už nefungujúceho pivovaru. Práve tu, na malom námestí stojí zaujímavý kváder plný ostrých pichliačov, ktorý ako projekt lodovnie - zmrzlinárne vytvorilo architektonické štúdio mode:lina architekci. Na fasáde je pripevnená hneď tisícka bielych kužeľov vytvárajúcich metaforu ku klasickému zmrzlinovému kornútku, čo dáva projektu naozaj peknú symboliku. Zvyšok obvodových stien tvorí zrkadlové sklo, ktoré dovnútra púšťa dostatok svetla a ak návštevníci pristúpia bližšie, uvidia aj niečo z interiéru. 

Súťaž Vaše Hniezdočko: Ukážte nám, čo ste objavili na dovolenke a vyhrajte SodaStream!

Tak, ako v exteriéri prevláda čiernobiela kombinácia, tak je to aj v interiéri, tu sa však pridalo aj drevo. Obyčajná preglejka je tvarovaná znovu do symbolických trojuholníkov a teda aj geometria interiéru sa nesie vo zvolenej tematike. Nakoniec, aj písmenko V v slove LODOVNIA a logu zmrzlinárne má svoj význam. 

Kúpeľňa po novom: Poznáte inteligentné sklo či obklad s 3D efektom?

 

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Krása architektúry: V Poľsku postavili zmrzlináreň celú z kornútkov!
Mária Ambrozová