Newyorský loft s industriálnym šmrncom a netradičným riešením

13.03.2018
Architektúra

Pozrite si zrekonštruovaný veľkorysý loft v newyorskej štvrti NoHo. Jeho majitelia za pomoci dizajnérskeho štúdia Jendretzki dali prednosť jednoduchým materiálom s industriálnym "lookom". K hlavnému slovu sa tak dostala surová tehla, drevo a priznané oceľové prvky.

5fotiek
Tvorcovia interiéru vsadili na materiály, ktoré sa k takémuto typu bývania bezvýhradne hodia - surovú tehlu a drevo. Industriálny, alebo ak chcete priemyselný štýl v tomto prípade dotvárajú priznané oceľové elementy pôvodnej stavby. Autor: adelto.co.uk

Tento klasický loftový byt sa nachádza v newyorskej štvrti NoHo. Na návrhu jeho rekonštrukcie pracovali dizajnéri z dizajnérskeho štúdia Jendretzki. Hlavnými atribútmi pri vytváraní "eco-friendly" priestoru s voľnou dispozíciou boli funkčnosť a industriálny vzhľad. Na ploche veľkorysých 372 m2 vznikol komfortný domov pre jeho majiteľov. Charakteristickou a zároveň aj výnimočnou črtou tohto priestoru je absencia celoplošných deliacich stien siahajúcich od podlahy až po strop. Podkrovný priestor loftu je rozdelený do funkčných zón pomocou deliacich priečok, ktoré nesiahajú až po samotný strop, takže celý priestor ostáva nielen opticky, ale aj reálne prepojený a kompaktný, čím je znásobený pocit otvoreného priestoru charakteristické pre u nás ešte stále menj tradičné loftové bývanie.

Industriálny look

Tvorcovia interiéru vsadili na materiály, ktoré sa k takémuto typu bývania bezvýhradne hodia - surovú tehlu a drevo. Industriálny, alebo ak chcete priemyselný štýl v tomto prípade dotvárajú priznané oceľové elementy pôvodnej stavby. Originálnu príchuť celému priestoru dodáva štruktúra použitých materiálov, hra svetla a tieňov, či výšková rôznorodosť deliacich priečok.

Kuchynská zóna pôsobí nekomplikovane. Skelet kuchynskej linky je vyrobený z antikoru, doplnený prehľadnými sklenenými dvierkami.Predel medzi pracovnou kuchynskou a jedálensko-spoločenskou časťou predstavuje tmavý kuchynský ostrov, ktorý zabezpečuje aj dostatok pracovného miesta v tejto časti interiéru.

Osobité čaro spálňovej časti dodáva netradične riešený bio kozub včlenený do samostatne stojacej deliacej priečky, ktorá z druhej strany slúži ako kúpeľňová stena s umývadlom.

Foto: adelto.co.uk

Pozrite si viac záberov z newyorského loftu v našej fotogalérii.

 
Autor: ms/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Newyorský loft s industriálnym šmrncom a netradičným riešenímNewyorský loft s industriálnym šmrncom a netradičným riešenímNewyorský loft s industriálnym šmrncom a netradičným riešenímNewyorský loft s industriálnym šmrncom a netradičným riešením
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Newyorský loft s industriálnym šmrncom a netradičným riešením
ms/ipeknebyvanie.sk