Minimalistický dom v Portugalsku: Ďaleko od ruchu veľkomesta

19.05.2018
Architektúra

Pozrite sa s nami na portugalský „vidiek“. V meste Melides na južnom pobreží Portugalska sa nachádza tento minimalistický dom, ktorý navrhol architekt Pedro Reis.

6fotiek
Minimalistický dom na juhu Portugalska je situovaný vo svahu nádhernej prírodnej scenérie vo svahu. Silueta domu vynikne najmä po západe slnka. Autor: pikabu.ru

Hlavnou požiadavkou zadávateľa projektu bolo mať moderný rekreačný dom, v ktorom nájde útočisko ďaleko od ruchu veľkomesta.
A všetko v minimalistickom štýle. Minimalistická filozofia vyhovujúca majiteľovi tohto domu predstavuje jeho životný štýl, ktorý možno aplikovať vo všetkých oblastiach života – vrátane architektúry interiéru či exteriéru, teda aj záhrady. Minimalistický  prístup dovoľuje stručné, účinné a efektívne riešenia.
Príklad tohto domu predstavuje jasný cieľ, sústrediť sa na podstatu prepojenia "vnútorného a vonkajšieho" života plného relaxu a príjemného odpočinku ďaleko od, ale zároveň, aj na dosah mestského života.

Dom na kopci

Dom je postavený na kopci v objatí neuveriteľne krásnej prírody. Jeho prísne geometrický tvar predstavuje priesečník dvoch blokov položených v rôznych úrovniach a usporiadaných kolmo na seba. Pri pohľade zhora jednotlivé časti domu vytvárajú dvojúrovňový kríž.

V hornej, presvetlenejšej časti sa nachádzajú klasické moderné izby s veľkými presklenými okennými plochami. Centrom domu je minimalisticky zariadená kuchyňa s veľkým jedálenským stolom. Tá je situovaná akoby na priesečníku oboch blokov v hornej časti.

Z domu je veľmi praktický a jednoduchý prístup do záhrady sprevádzaný dlhou pergolou, ktorá poskytuje príjemný tieň počas horúcich slnečných dní portugalského leta nielen v záhrade, ale aj nad bazénom.

Foto: pikabu.ru

Nižšie položená úroveň stavby poskytuje priestor pre hosťovské izby a miestnosti využívané na rôzne účely - nachádza sa tu aj domáce fitnes.

Jednoduchý bazén, príjemná terasa pridáva celému domu neodolateľné kúzlo, vďaka čomu sa tu nielen domáci, ale ja návštevy cítia pohodlne a príjemne.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Minimalistický dom v Portugalsku: Ďaleko od ruchu veľkomestaMinimalistický dom v Portugalsku: Ďaleko od ruchu veľkomestaMinimalistický dom v Portugalsku: Ďaleko od ruchu veľkomestaMinimalistický dom v Portugalsku: Ďaleko od ruchu veľkomesta
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Minimalistický dom v Portugalsku: Ďaleko od ruchu veľkomesta
ipeknebyvanie.sk