Pozor, aby sa vám nezatočila hlava: Dom bez jediného rohu!

19.08.2016
Architektúra

Preč s klasikou! Dom, ktorý nemá ani jeden roh je na predaj v anglickom mestečku Northamptonshire a táto zaujímavá stavba so sebou nesie ešte zaujímavejší príbeh.

11fotiek
Nezvyčajné domy s rozličnou architektúrou sú roztrúsené po celom svete. Tento, ktorý je bez jediného rohu stojí v anglickom mestečku Northamptonshire. Autor: dailymail.co.uk/Zoopla

V minulosti to už bol bar, sklad nástrojov či pekáreň. Od 17. storočia si tzv. Round House prešiel celou radou rôzneho využívania, no dnes je z neho pôsobivé vidiecke bývanie. Čo je na ňom také nezvyčajné? Nuž to, že v ňom nenájdete ani jeden roh, pretože architekti sa pri jeho stavbe rozhodli, že bude okrúhly. Za 600 tisíc libier sa nedávno objavilo toto čarovné sídlo na listoch realitných maklérov a hľadá nového majiteľa.

Malou vstupnou halou s kamenným obkladom sa dostaneme do otvoreného priestoru prízemia, v ktorého strede je z odhalených drevených nosníkov vytvorený deväťuholník, ktorý miesto nie len podopiera, ale nezvyčajný okrúhly tvar veľkej miestnosti rozdeľuje na menšie celky. Vzhľadom k proporciám celej budovy bolo potrebné zariadenie prispôsobovať na mieru (napríklad kuchynskú linku, ktorá má pracovné povrchy z duba). To je doplnené podlahou z lomených kachličiek a útulným krbom v obývacej časti.

Na prvom poschodí sa nachádzajú tri spálne vrátane znova oddelené vďaka deväťuholníku uprostred chodby. Realitná agentúra, ktorá ponúka túto zaujímavú nehnuteľnosť na predaj povedala, že na území Anglicka je až prekvapivo veľa podobných domov a domčekov, po ktorých kupujúci veľmi rýchlo siahajú aj napriek tomu, že zariaďovanie je mimoriadne ťažkou záležitosťou. Majitelia tohto domu to však zvládli bravúrne. Útulný a nie veľmi veľký priestor je zariadený útulne a moderne, dokonca sa tu nájde aj dostatok úložného priestoru, čo by nás pri prvom pohľade určite nenapadlo.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pozor, aby sa vám nezatočila hlava: Dom bez jediného rohu!
ma/ipeknebyvanie.sk