Pre niekoho nudný, pre niekoho tak akurát: tento byt je oslavou minimalizmu

22.06.2018
Architektúra

Bývanie architektky a fotografky Kateriny Dima pripomína viac umeleckú galériu než ženskú domácnosť. Jej disciplinovanosť pri zariaďovaní doslova berie dych.

Ruku na srdce, ako dlho by vám doma vydržal takýto poriadok? Katerina Dima, rodáčka z Atén, momentálne žije v hlavnom meste Nórska. A možno je to práve severská striedmosť, ktorá ju inšpirovala k veľmi asketickému bývaniu.

Keď sa však lepšie prizriete interiéru, zistíte, že hoci sú fotky zjavne mierne naštylizované, v zásade nejde o sparťanskú prázdnotu. Bývanie má všetko, čo človek naozaj potrebuje a aj pár skrášľovacích prvkov - mäkkú prikrývku na sedačke, elegantnú vázu, izbové rastliny, pekné obrazy...

Čo však jasne udiera do očí, je prísny výber, ktorým jednotlivé doplnky a aj nábytok museli prejsť. Každá vec je presným zrkadlom vkusu domácej panej. Ničoho nie je naviac - potrebná je disciplinovanosť a schopnosť nekupovať roztomilé dekorácie. Nič zásadné však ani nechýba.

Jednoduchému bytíku sa prizrite lepšie na tomto odkaze

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Nonka
Fotogaléria
Pre niekoho nudný, pre niekoho tak akurát: tento byt je oslavou minimalizmuPre niekoho nudný, pre niekoho tak akurát: tento byt je oslavou minimalizmuPre niekoho nudný, pre niekoho tak akurát: tento byt je oslavou minimalizmuPre niekoho nudný, pre niekoho tak akurát: tento byt je oslavou minimalizmu
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pre niekoho nudný, pre niekoho tak akurát: tento byt je oslavou minimalizmu
lepsiebyvanie.sk/Nonka