Inšpirujte sa radikálnou premenou kúpeľne

13.11.2013
Architektúra

Sotva kúpeľňa oslávila svoje ôsme naro deniny, domáca pani sa ro zhodla pre jej radikálnu premenu.

1fotka
Kým pôvodnú kúpeľňu obýval sprchovací kút, v novej sa majitelia tešia z veľkorysej vane. Tá obom ponúka komfortný relax v kúpeli vhodným tvarovaním. K pohodliu prispieva i armatúra umiestnená na stred vane. Autor: Ján ČECHOVSKÝ

Pod verdikt sa nepodpísal nemoderný vzhľad ani nespokojnosť s vyhotovením, ale chuť na čosi iné.

Na niečo rafinované, decentné a pútavé zároveň. Impulzom bola do detailu zladená a prepracovaná kúpeľňa v kamarátkinom novom byte. Tá ju dostala natoľko, že netrvalo dlho a vybrala sa do rovnakého kúpeľňového štúdia.

Návrh, ktorý vzišiel spod rúk dizajnérky, zmenil pôvodne sivočervený šat kúpeľne na béžovohnedý. Hygienická miestnosť tak získala uhladený vzhľad, ale i farebnú nadväznosť na celý interiér.

Nepodcenená dlažba

Pri výbere obkladového materiálu stavila dizajnérka na kombináciu obkladu a dlažby z dvoch rôznych sérií. Ako hovorí: „Dlaždice v kúpeľňových kolekciách majú menšie formáty a často sú z keramiky.

Ich všednosť dokáže ubrať z celkového výrazu kúpeľne. Nebojte sa preto kombinovať a siahnite po veľkoformátovej dlažbe, ktorá je efektnejšia. Navyše vďaka gresovému materiálu získate aj odolnejšiu podlahu.“

Sprchovanie v daždi

Akcentujúcim prvkom kúpeľne je obklad s dekorom dažďa, ktorý rafinovane „kvapká“ spoza podsvieteného sadrokartónového podhľadu.

Ten sa stará nielen o pôsobivý odraz „kvapiek“, ale aj o príjemnú svetelnú scenériu pri večernom oddychu v teplom kúpeli. Aj kontrast tu našiel svoje miesto.

Na jednej strane prírodné farby obkladu, minimalistické línie zdravotechniky a hladké lesklé plochy na nábytku, na druhej strane zrkadlo v bohato zdobenom zlatom ráme. Mix štýlov je in a ak sa robí s citom, výsledok stojí za to.

 
Autor: Katka ŠATANKOVÁ
Fotogaléria
 
1fotka


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016