Inšpirujte sa radikálnou premenou kúpeľne

13.11.2013
Architektúra

Sotva kúpeľňa oslávila svoje ôsme naro deniny, domáca pani sa ro zhodla pre jej radikálnu premenu.

7fotiek
Kým pôvodnú kúpeľňu obýval sprchovací kút, v novej sa majitelia tešia z veľkorysej vane. Tá obom ponúka komfortný relax v kúpeli vhodným tvarovaním. K pohodliu prispieva i armatúra umiestnená na stred vane. Autor: Ján ČECHOVSKÝ

Pod verdikt sa nepodpísal nemoderný vzhľad ani nespokojnosť s vyhotovením, ale chuť na čosi iné.

Na niečo rafinované, decentné a pútavé zároveň. Impulzom bola do detailu zladená a prepracovaná kúpeľňa v kamarátkinom novom byte. Tá ju dostala natoľko, že netrvalo dlho a vybrala sa do rovnakého kúpeľňového štúdia.

Návrh, ktorý vzišiel spod rúk dizajnérky, zmenil pôvodne sivočervený šat kúpeľne na béžovohnedý. Hygienická miestnosť tak získala uhladený vzhľad, ale i farebnú nadväznosť na celý interiér.

Nepodcenená dlažba

Pri výbere obkladového materiálu stavila dizajnérka na kombináciu obkladu a dlažby z dvoch rôznych sérií. Ako hovorí: „Dlaždice v kúpeľňových kolekciách majú menšie formáty a často sú z keramiky.

Ich všednosť dokáže ubrať z celkového výrazu kúpeľne. Nebojte sa preto kombinovať a siahnite po veľkoformátovej dlažbe, ktorá je efektnejšia. Navyše vďaka gresovému materiálu získate aj odolnejšiu podlahu.“

Sprchovanie v daždi

Akcentujúcim prvkom kúpeľne je obklad s dekorom dažďa, ktorý rafinovane „kvapká“ spoza podsvieteného sadrokartónového podhľadu.

Ten sa stará nielen o pôsobivý odraz „kvapiek“, ale aj o príjemnú svetelnú scenériu pri večernom oddychu v teplom kúpeli. Aj kontrast tu našiel svoje miesto.

Na jednej strane prírodné farby obkladu, minimalistické línie zdravotechniky a hladké lesklé plochy na nábytku, na druhej strane zrkadlo v bohato zdobenom zlatom ráme. Mix štýlov je in a ak sa robí s citom, výsledok stojí za to.

 
Autor: Katka ŠATANKOVÁ
Fotogaléria
Inšpirujte sa radikálnou premenou kúpeľneInšpirujte sa radikálnou premenou kúpeľneInšpirujte sa radikálnou premenou kúpeľneInšpirujte sa radikálnou premenou kúpeľne
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Inšpirujte sa radikálnou premenou kúpeľne
Katka ŠATANKOVÁ