Na dokonalý byt stačí 24 m²: Domov ako skladačka

15.03.2012
Architektúra

Keď Christian Shallert práve nevarí, neoblieka sa, nespí či neobeduje, jeho byt pripomína prázdnu kocku. Stačí však otvoriť zopár skriniek a premení sa na plnohodnotný domov plný dokonalých architektonických riešení.

1fotka
Kuchyňa sa vysunie zo skrine. Autor: Screenshot: YouTube

Mladý fotograf zo Španielska sa po odchode z rodičovského hniezda rozhodol presťahovať do toho holubieho. Doslova. Svoj príbytok našiel na streche jednej barcelonskej budovy -  z holubníka si s pomocou architektky Barbary Appolloni vytvoril plnohodnotný domov.

Každý kus nábytku v byte je súčasťou veľkej skladačky. Ak chce Christian spať, musí si vysunúť posteľ spod balkónových dverí, ak si chce pripraviť raňajky, otvorí výklenok a odhalí varné centrum domácnosti. V byte nechýba ani priestranná chladnička a mrazničkou. „Nemohol by som mať v byte chladničku veľkú 1x1 meter. Potrebujem pohodlie,“ argumentuje Chris.

Ak chcete prísť ku Chrisovi na návštevu, musíte zdolať 100 schodov. „Keď ku mne šla prvýkrát mama, stále sa pýtala, kedy už budeme hore. Keď som odomkol dvere a videla ten tmavý byt s matracom uprostred, povedala, preboha, Christian, čo s týmto chceš urobiť!"

Christiana inšpirovalo priestorové riešenie interiéru lodí a japonský minimalistický dizajn: „Čo vlastne potrebujete k životu v domácnosti? Pekný pohodlný matrac, čistú bielizeň, tečúcu vodu a sporák, aby ste si mohli niečo uvariť.“ Povedali by ste, že sa do 24 metrov štvorcových zmestí aj šatník so zrkadlom a priestor na odkladanie korčúľ či tenisových rakiet? "Kamoši sa ma pýtajú, ako môžem jesť toľko sladkostí a pritom mám super postavu. Je to preto, že žijem v akčnom byte. Jednoducho sa musím stále hýbať."

„Je to ako lego, všetko si musíte poskladať," hovorí Chrisov priateľ.

K bytu patrí aj nádherná terasa, na ktorú sa vchádza cez schody-pohovku-posteľ v jednom.

Pozrite si ako Chris pripravil vo svojom minikráľovstve obed pre pár priateľov:

Ešte stále si myslíte, že máte malý byt? :)

Ako uvádza faircompanies.com, Christian sa medzičasom presťahoval – našiel si priateľku a pochopil, že to, čo vyzerá ako staromládanecký raj, nestačí pre život vo dvojici.

 
Autor: Zuzana HLÚCHOVÁ, YouTube
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Na dokonalý byt stačí 24 m²: Domov ako skladačka
Zuzana HLÚCHOVÁ
YouTube