Dom s kontrastným obkladom v Ľubľane: Čierna vila v drevenom obkľúčení

03.05.2018
Architektúra

Vilu obdĺžnikového tvaru v Ľubľani v Slovinsku navrhlo architektonické štúdio Primož Novak & Demšar arhitekti d.o.o. Projekt predstavujú dve budovy – hlavný dom a záhradný domček s odlišným prevedení. Návrhári nechali pri tvorbe tohto projejtu vyniknúť kontrastu tmavého a prírodno dreveného obkladu.

5fotiek
Celý priestor domu má otvorenú dispozíciu, vďaka čomu sú všetky zóny domu v úzkom prepojení. Autor: architectlover.com

Zdá sa, že čiernej farbe sa v poslednom období darí. Ak sa táto farba možno s prichádzajúcou jarou vytráca z módnych mól, v architektúre sa dostáva na výslnie. Predstavovaný dom je toho dôkazom – charakteristickou črtou exteriéru domu je výrazný kontrast obkladových plôch – na jednej strane mäkkého prírodného dreva, na strane druhej čiernej farby vlákno-cementového fasádneho obkladu. Celá horná časť domu je zvýraznená tmavým obkladom s množstvom sklenených plôch. V spodnej časti však už dostalo priestor prírodné drevo, tak ako je to aj v prípade letného záhradného domu. Celkový vzhľad domu je doplnený veľkoplošnými presklenými plochami, ktoré sú použité na dverách, oknách a balkónoch.

Vďaka veľkým okenným plochám je v interiéri domu zabezpečený dostatok prirodzeného denného svetla, ako aj priamy výhľad do dvora a do ostatného okolia. Veľké sklené plochy poskytujú úzke a dokonalé prepojenie exteriéru s interiérom.

Zariadenie interiéru - jednoduchosť a účelnosť

V interiéri dostali prednosť neutrálne farebné tóny nielen v zariadení, ale aj v trendových dekoráciách a vkusne ladených kombináciách jednotlivých komponentov. Hlavným atribútom interiéru je drevená podlaha, ktorá dodáva atmosféru celému priestoru.

Centrálnym bodom celého priestoru spodného poschodia je obytno-spoločenský priestor s veľkorysým jedálenským stolom a kuchyňou. Obe časti sú vzájomne prepojené v otvorenej dispozícii domu.  Z tejto časti domu je bezprostredný prístup na terasu a do záhrady.

V ostatnej časti domu zvolili majitelia spolu s dizajnérmi takmer monochromatické zariadenie – týka sa to aj zariadenia spálne. Netypicky pre túto miestnosť, ale aj tu je zachovaný prístup veľkoplošných okien, ktorý poskytuje nielen dostatok svetla, ale vizuálne prepojenie s okolím a výhľadom z vonku.

Foto: architectlover.com

Prezrite si viac záberov v našej fotogalérii.

 
Autor: ms/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Dom s kontrastným obkladom v Ľubľane: Čierna vila v drevenom obkľúčeníDom s kontrastným obkladom v Ľubľane: Čierna vila v drevenom obkľúčeníDom s kontrastným obkladom v Ľubľane: Čierna vila v drevenom obkľúčeníDom s kontrastným obkladom v Ľubľane: Čierna vila v drevenom obkľúčení
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dom s kontrastným obkladom v Ľubľane: Čierna vila v drevenom obkľúčení
ms/ipeknebyvanie.sk