Luxusná rezidencia nad Los Angeles

11.12.2013
Architektúra

Navštívte s nami architektonický skvost nachádzajúci sa na rozľahlom pozemku v strmom svahu priamo nad hlavnou tepnou hollywoodskeho kopca Sunset Strip. Práve tu sa nachádza luxusná vila s rozlohou 630 štvorcových metrov a hrdým názvom Blue Jay Way Residence.

9fotiek
Projekt na stavbu luxusnej vily Blue Jay Way Residence navrhlo kalifornské štúdio McClean Design. Autor: homedsgn.com

Ako orlie hniezdo zo skla, z betónu a ocele, sa týči nad mestom táto viacúrovňová, luxusom oplývajúca rezidencia, ktorá vďaka svojej konštrukcii pôsobí aj ako vznášajúca sa kozmická loď. Práve vďaka svojej honosnej polohe sa tento pomník modernej urbanistickej architektúry môže pochváliť skvelým výhľadom na centrálnu a západnú časť Los Angeles. A to nie je všetko! Nádherný panoramatický výhľad pokračuje ďalej na Santa Monicu a nekonečný Pacifik.

Dokonalý výhľad, bazén a skvelá architektúra

Ohromujúce výhľady sa však nenaskytujú obyvateľom a návštevníkom tohto luxusného sídla náhodou. Už pri návrhu stavby bolo hlavným kritériom celej koncepcie domu maximálny prístup k výhľadom priamo z obytného priestoru. Ďalšou požiadavkou zadávateľa stavby bola realizácia domu s veľkým bazénom, ktorý sa tak stal ústredným prvkom celého projektu. Všeobecne, voda a stavebné prvky s ňou spojené zohrávajú dôležitú úlohu v celkovom pôsobení domu a vytvorení luxusnej atmosféry.

Luxusná rezidencia

Samotný dom je vodou opticky rozdelený na dve časti. Dnu sa môžete dostať po sklenenom mostíku, ktorý prechádza ponad vodný prúd , ktorý akoby rozdeľuje súkromnú zónu so spálňou a pracovňou od druhej, spoločenskej časti. V rámci otvorenej dispozície je tu situovaná veľkorysá obývacia miestnosť s jedálenskou a kuchynskou časťou. Táto časť domu poskytuje naozaj dokonalý výhľad na mesto.
Ostatné izby domu sú v dolnej časti vily. Nižšie sa nachádza ešte domové zázemie a samozrejme, veľká garáž pre štyri autá.
Vila je z času na čas v ponuke realitných kancelárii. Mešec na takú kúpu však musí byť poriadne plný. V júni 2013 bola jej cena niečo okolo 15 miliónov amerických dolárov. Nuž, kto z hollywoodskych boháčov by odolal?

Viac záberov nájdete v našej fotogalérii.

 
Autor: ms/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Luxusná rezidencia nad Los AngelesLuxusná rezidencia nad Los AngelesLuxusná rezidencia nad Los AngelesLuxusná rezidencia nad Los Angeles
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Luxusná rezidencia nad Los Angeles
ms/ipeknebyvanie.sk