Minidomčeky naberajú na popularite: Sú krásne a môžete s nimi cestovať po celom svete

30.11.2018
Architektúra

Minidomčeky sú ekologické a na ich prevádzku je potrebných mimoriadne málo nákladov. Zároveň sú krásne a vy ich jednoducho musíte vidieť!

21fotiek
Minidomčeky sú ekologické a na ich prevádzku je potrebných mimoriadne málo nákladov. Zároveň sú krásne a vy ich jednoducho musíte vidieť! Autor: thespruce.com

Tiny Houses

Trend mini domčekov známych pod anglickým názvom „tiny houses" neustále rastie, do značnej miery aj pod vplyvom ekonomickej krízy, ktorá vypukla pred desiatimi rokmi. Avšak už aj pred jej vypuknutím sa tieto malé domčeky tešili mimoriadnej obľube.

Mini domček je zvyčajne domček, ktorý má obývateľnú plochu do 46 m². Majitelia mini domčekov majú pre ich vybudovanie či zakúpenie rôzne dôvody. Mimoriadnou výhodou sú nízke náklady na bývanie a vykurovanie. Zároveň ponúkajú možnosť rôznych ekologických riešení.

Prečítajte si aj: Je mŕtvy, ale jeho dom stojí aj tak 32 miliónov dolárov. O koho ide?​

Malý priestor - veľké rozhodnutia

Mnohé z malých domov sú aj mobilné, preto umožňujú ich majiteľom presúvať sa aj s domom za prácou. Jedným z dôležitých krokov pre budúcich obyvateľov malých domov je obmedzenie množstva vecí, ktoré vlastnia, je totiž pochopiteľné, že v tak obmedzenom priestore skladuje človek len predmety, ktoré skutočne potrebuje.

Nápady sa cenia!

Rozhodne. Možno ste ani netušili, koľko nevyužitého priestoru máte okolo seba a kde všade je možné vytvoriť úložný priestor či koľkými spôsobmi sa dá využiť jediný kus nábytku.

Naše inšpirácie nájdete v galérii.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Minidomčeky naberajú na popularite: Sú krásne a môžete s nimi cestovať po celom svete
Agáta