Skrývali ju dlhé roky: Konečne sprístupnili japonskú svätyňu. To takto vyzerá?!

11.12.2018
Architektúra

Tomuto sa hovorí fakt skvost. A viete, aká je cena pozemku, na ktorej stojí táto svätyňa? Nedozviete sa ju, je totiž nevyčísliteľná...

19fotiek
Tomuto sa hovorí fakt skvost. A viete, aká je cena pozemku, na ktorej stojí táto svätyňa? Nedozviete sa ju, je totiž nevyčísliteľná... Autor: architecturaldigest.com

V japonskom meste Kamakura stojí pamiatka a architektonický umelecký kus, ktorý vyšiel z rúk slávneho Normana Fostera. Po dlhé roky bola táto svätyňa oslavujúca japonský budhizmus neprístupná. Dnes však už aj verejnosť môže nazrieť do tejto unikátnej budovy.

Pozrite si aj: Nechutné zlozvyky v kuchyni: Takto s nimi skončíte raz a navždy​

V roku 2004 vznikla len 9 minút chôdze od kamakurskej stanice unikátna stavba, ktorá sa v minulom roku premenila na múzeum. Pôvodne vznikla ako architektonické dielo z dielne Normana Fostera pre japonského zberateľa moderného umenia a budhistických umeleckých kúskov - a mala slúžiť ako súkromná rezidencia. Ide len o druhú súkromnú rezidenciu, ktorú v Japonsku Norman Foster navrhoval.

Cena za pozemok je nevyčísliteľná

Samotná stavba nevznikla na „zelenej lúke", na pozemku totiž stoja unikátne historické pohrebné jaskyne „yagura" a pred stavbou bola v blízkosti aj šintoistická svätyňa. Cena pozemku v takto unikátnej lokalite je podľa odborníkov prakticky nevyčísliteľná, podľa odhadov by však mohlo ísť o čiastku okolo 7,75 milióna €, cena za pozemok aj spolu so stavbou je však minimálne dvojnásobná.

Pozrite si aj: Nevzdávajte sa jesenných trendov, tieto prežijú aj zimu!​

Keďže sa ale pozemky tohto druhu prakticky vôbec nedostávajú na trh s nehnuteľnosťami, cena za ktorú ich možno získať sa tým ešte zvyšuje.

Staré vs. nové

V obytnom dome bolo možné nájsť bazén s lešteným vulkanickým kameňom i podlahy z antických čínskych dlaždíc. Pri premene domu na múzeum bolo potrebné vykonať určité zmeny, preto kuchyňu, spálne, kúpeľne a obývacie časti pre personál boli prerobené, rovnako bazén sa premenil na odkladacie miesto.

Čo poviete, viete si predstaviť život v takýchto unikátnych priestoroch? Pozrite si v galérii viac.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Skrývali ju dlhé roky: Konečne sprístupnili japonskú svätyňu. To takto vyzerá?!
Agáta