Také jednoduché. Toto je dom, ktorý sa postaví za 6 hodín!

02.05.2018
Architektúra

Domácnosť, ktorá sa dá poskladať ako leporelo - tak si ju vysníval taliansky architekt Renato Vidal. Sen zrealizoval a volá sa M.A.D.I.

Tomu sa povie praktickosť - skladací dom M.A.D.I. talianskeho architekta je „modulárny konštrukčný systém", ktorý sa zíde na núdzové ubytovanie, ako víkendová chatka (menej náročná než ozajstná chata a odolnejšia než stan), ako letné festivalové ubytovanie... Jednoducho, možnosti jej využitia sú naozaj široké.

Podľa autora a realizátora projektu Renata Vidala sa jeho nápad hodí utečencom alebo ľuďom, ktorí prišli o domov pri zemetrasení, požiari... a aj tým, ktorí si chcú len voľný víkend užiť vždy na novom mieste.

Domček je vraj veľmi pohodlný, navyše prenosný a premenlivý. A keďže ide o stavbičku, ktorá sa dá na mieste poskladať za 6 hodín (a za rovnaký čas zasa rozobrať), nepotrebuje ani žiadne stavebné základy. V prípade potreby sa dá ukotviť - pomocou inovatívneho spôsobu kotviacich skrutiek, ktoré po sebe nezanechávajú žiadnu stopu, ak by sa majitelia rozhodli zasa presunúť domček inam.

Podľa veľkosti konkrétneho modelu sa v dome dá prispôsobiť kúrenie, zariadenie kuchyne, aj technické záležitosti ako elektické a vodovodné rozvody.

Ako sa takýto domček stavia si už pozrite sami tu.

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Nonka
Fotogaléria
Také jednoduché. Toto je dom, ktorý sa postaví za 6 hodín!
 
2fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Také jednoduché. Toto je dom, ktorý sa postaví za 6 hodín!
lepsiebyvanie.sk/Nonka