Taliansky hotel Matellus Dimora je bez okien. Nachádza sa totižto pod zemou!

16.11.2016
Architektúra

Trúfli by ste si stráviť dovolenku v hoteli, ktorý nemá ani jediné okno? Talianska špecialita Matellus Dimora vám túto možnosť ponúka. A nie je to žiadna plesnivá pivnica!

7fotiek
Najväčšie bohatstvo sa väčšinou skrýva pod zemou. Nie je to inak ani v tomto prípade. Hotel v talianskom prímorskom mestečku Bari je síce poriadne ukrytý, no kto doň zavíta, neoľutuje! Autor: Profimedia

Mesto Bari sídli na juhovýchodnom pobreží talianskej čižmičky v Jadransom mori. Ak vám Taliansko učarovalo a vy ste ho už precestovali krížom krážom, nezabúdajte ani na túto lukratívnu lokalitu, pretože okrem toho, že toto mestečko je hlavným mestom regiónu Apúlia, prístavnou a univerzitnou metropolou, ukrýva jedno tajomstvo. Pod zemou.

Prečítajte si aj o netradičnom domčeku v hradbách mesta, v ktorom v minulosti sídlil kat! 

Hotel Matellus Dimora patrí jednoznačne k nezvyčajným stavbám, ktoré zdobia náš svet. Je to hotel, ktorý sa nenachádza na zemskom povrchu, ale o čosi nižšie. Oblasť je pod ochranou organizácie UNESCO už od roku 1993, pretože v skutočnosti je to praveké sídlisko a zároveň archeologický objav. Ak by ste ale čakali zrúcané steny, blato, tmu a zimu, pozrite sa bližšie.

Hotel sa pýši luxusnými interiérmi, ktoré mnohí označujú ako drahokam ukrytý v skalách. Pôvodné prvky sú doplnené jemnými líniami, rovnako jemnými tónmi farieb a na mieru vyrábaným nábytkom. Okrem toho hotel ponúka kúrenie, wi-fi pripojenie či raňajky do postele tak ako mnohé iné ubytovacie zariadenia. Veľká konkurencia, pozrite sa sami.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Taliansky hotel Matellus Dimora je bez okien. Nachádza sa totižto pod zemou!Taliansky hotel Matellus Dimora je bez okien. Nachádza sa totižto pod zemou!Taliansky hotel Matellus Dimora je bez okien. Nachádza sa totižto pod zemou!Taliansky hotel Matellus Dimora je bez okien. Nachádza sa totižto pod zemou!
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Taliansky hotel Matellus Dimora je bez okien. Nachádza sa totižto pod zemou!
ma/ipeknebyvanie.sk