TOP 5 kláštorov sveta: Neuveríte, čo v ich priestoroch vzniklo!

23.06.2015
Architektúra

Predstavte si bývať v starovekom kláštore. Keď všade naokolo ešte cítiť závan minulosti a atmosféru starých čias?

6fotiek
Monastero Santa Rosa, Conca dei Marini, Taliansko Autor: Profimedia

Nasledujúcich päť svetových hotelov bolo vytvorených na miestach, o akých by sa vám ani len nesnívalo.

Castel Monastero, Siena, Taliansko

Castel Monastero sa nachádza v kopcoch v Chiantishire v Toskánsku. V 11. storočí to bol kláštor, potom hrad, nasleduje vidiecke sídlo pre šľachtu a napokon je to hotel. Sú tu kúpele, ktoré zahŕňajú bazény s morskou vodou, hammam a fínsku saunu.

Parador de Santo Estevo, Galicia, Španielsko

V zelených dubových a gaštanových lesoch a v blízkosti kaňonu Sil River Canyon leží kláštor Santo Estevo Monastery. Jeho vznik sa datuje okolo 6. až 7. storočia. Momentálne je to hotel, ktorý má 77 izieb. Skladá sa z troch kláštorov - románskeho, gotického a renesančného - a reštaurácie, ktorá vyrástla na mieste bývalých stajní a ktorá ponúka miestne špeciality vrátane chobotnice. K dispozícii sú tu aj kúpele v kamennej pivnici a prehliadky kostolov a kláštorov.

Hotel Monasterio, Cuzco, Peru

Cusco Hotel Monasterio, pôvodne postavený v roku 1592, je veľkým vstupným bodom do Machu Picchu. Hotel, ktorý patrí do skupiny Belmond, spolupracuje s vlakom Belmond Hiram Bingham, ktorý hostí zavezie až do posvätného údolia a zahŕňa tak prehliadku so sprievodcom a popoludňajší čaj. Pre prehliadke môžu návštevníci navštíviť kúpele.

Monastero Santa Rosa, Conca dei Marini, Taliansko

Jeden z najmenších, kláštor Monastero Santa Rosa sa stal boutique hotelom. Ležiaci na útese má 20 izieb, bazén, terasovité záhrady a kúpeľný labyrint, ktorý patrí medzi najlepšie na pobreží.

Villa San Michele, Florencia, Taliansko

Villa San Michele je renesančný kláštor, ktorého vznik sa datuje do 15. storočia. Fasáda nesie podpis slávneho Michelangela. K dispozícii je tu aj apartmán pomenovaný po ňom. K hotelu patrí záhrada s citrónovníkmi, o ktorú sa niekedy starali františkánski mnísi. Hotel tiež ponúka bazén s barom, kvalitnú reštauráciu a kuchársku školu.

TOP 5: Ešte ich ani neotvorili a už sú medzi najlepšími hotelmi sveta

 
Autor: ipeknebyvanie.sk/JR
Fotogaléria
TOP 5 kláštorov sveta: Neuveríte, čo v ich priestoroch vzniklo!TOP 5 kláštorov sveta: Neuveríte, čo v ich priestoroch vzniklo!TOP 5 kláštorov sveta: Neuveríte, čo v ich priestoroch vzniklo!TOP 5 kláštorov sveta: Neuveríte, čo v ich priestoroch vzniklo!
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
TOP 5 kláštorov sveta: Neuveríte, čo v ich priestoroch vzniklo!
ipeknebyvanie.sk/JR