Veľké plány: Stanice metra v Paríži sa možno zmenia na nočné kluby, bazény či galérie!

14.02.2014
Architektúra

Parížske metro má 16 staníc, ktoré po 2. svetovej vojne neboli pre verejnosť sprístupnené a len chátrajú. Kandidátka na starostu francúzskej metropoly Nathalie Kosciusko-Morizet preto prišla s návrhom, ako využiť opustené stanice. Premení ich na bary, galérie, reštaurácie, a dokonca aj na bazén či podzemnú záhradu.

9fotiek
Výtvarný návrh na zmenu parížskej stanice metra Arsenal na luxusnú reštauráciu. Autor: profimedia.sk

Kandidátka na starostku Paríža prišla s ohromnými, pravdepodobne však finančne nákladnými plánmi – oživiť časom zabudnuté stanice parížskeho metra. Je teda celkom možné, že temní duchovia 16 opustených staníc metra, ktoré patrí k najväčším v Európe, sa budú musieť presťahovať na iné tajuplné miesta.

Aké sú plány s opustenými stanicami?

Starým staniciam, do ktorých sa po okupácii počas 2. svetovej vojny už život nevrátil, pravdepodobne svitá na lepšie časy. Ak sa uskutočnia plány podľa návrhov nádejnej kandidátky na starostku francúzskej metropoly - Nathalie Kosciusko-Morizet, tieto veľkorysé, ale časom zabudnuté priestory sa môžu zmeniť na galérie, nočné kluby, reštaurácie, bazény či divadelné sály. Dokonca v nich možno vyrastie okúzľujúca podzemná záhrada s množstvom zelene. Nuž len čas a úspech vo voľbách snaživej kandidátky Nathalie Kosciusko-Morizet ukážu, ako to bude s budúcnosťou opustených parížskych staníc metra.

Nathalie Kosciusko-Morizet (*14. mája 1973) - kandidátka na starostku Paríža

Ako sama kandidátka hovorí, výkresy vypracované architektmi podľa jej zadania pre konkrétnu stanicu metra Arsenal, sú len malou ukážkou možností využitia opustených staníc. Ak bude Kosciusko-Morizet zvolená, sľubuje, že sa bude pýtať samotných Parížanov, ako najlepšie „naplniť“ a využiť prázdne stanice. Pani kandidátke teda držíme palce a tešíme sa na návštevu romantického Paríža s nezvyčajnými podzemnými galériami či reštauráciami.

Návrhy na premenu stanice metra Arsenal v Paríži:

Stanica metra Arsenal ako nočný klub.

Stanica metra Arsenal ako bazén.

Stanica metra Arsenal ako podzemná záhrada.

Na záver však treba dodať, že aj keď sa všetky tieto nápady môžu zdať nadmieru odvážne a smelé, ich originalitu jemne naštrbuje fakt, že aj opustené londýnske stanice sa už premenili na hydroponické farmy.

Pozrite si výtvarné návrhy spracované architektmi na využitie zabudnutých staníc parížskeho metra v našej fotogalérii.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Veľké plány: Stanice metra v Paríži sa možno zmenia na nočné kluby, bazény či galérie!Veľké plány: Stanice metra v Paríži sa možno zmenia na nočné kluby, bazény či galérie!Veľké plány: Stanice metra v Paríži sa možno zmenia na nočné kluby, bazény či galérie!Veľké plány: Stanice metra v Paríži sa možno zmenia na nočné kluby, bazény či galérie!
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Veľké plány: Stanice metra v Paríži sa možno zmenia na nočné kluby, bazény či galérie!
ipeknebyvanie.sk