Herečka Jana Hubinská býva ako v starožitníctve

Herečka Jana Hubinská (50) sa odsťahovala z milovaného bytu pre hluk, teraz sa jej doň ťažko vracia. Je v ňom priveľa vecí.

10fotiek
Kreslo je dovezené až z Česka a palmy poctivo vypestované zo semienok. Autor: JÁN DZÚR, ARCHÍV J. J.

Byt v staršom dome rovno pod Bratislavským hradom očaril herečku ešte v čase, keď jej dnes už dospelá dcéra Sarah mala tri roky. Je síce na prízemí a z chodníka sa dá nazrieť rovno do kuchyne, ale pre zvlášť peknú atmosféru ho kúpila. „Prvú noc sme mali okná otvorené dokorán, bola búrka a keď sme pozerali na Hrad osvetlený bleskmi, mali sme pocit, akoby nás niekto vítal ohňostrojom,“ spomína Jana Hubinská. Byt sa postupne menil na útočisko jej známych, priateľov a kolegov, ktorí k vyťaženej herečke s malým dieťaťom zabehli, keď mali voľnú chvíľu. „Kamarát mi povedal, že to bol prvý disidentský byt v čase demokracie. Stretávali sa tu výtvarníci, herci aj politici, všetci museli pred prahom odhodiť konflikty. Dostávalo ma to do obrazu diania bez toho, aby som musela niekam chodiť,“ hovorí.

Párty byt

V byte však dnes nežije, len tu občas usporiada párty. Keď sa totiž v tichom podhradí začali stavať nové domy, nevydržala hluk a kúpila na úver malý byt v inej časti mesta. Starý zabuchla a presťahovala sa. Z plánovaných dvoch rokov bývania inde je však už deväť. Do pôvodného bytu totiž časom nasťahovala množstvo vecí zo starožitníctiev, z búrz a dovoleniek. S máloktorými sa vie rozlúčiť. „Majú svoju dušu, pýtali sa ku mne,“ hovorí herečka, ktorá však už začala pracovať na návrate. Ponúka totiž na predaj starožitný stôl v kuchyni. „Nemám veľkú rodinu a keď sedí za veľkým stolom málo ľudí, je to smutné,“ vysvetľuje.

 
Autor: Šarm/Katarína Čulenová
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Herečka Jana Hubinská býva ako v starožitníctve
Šarm/Katarína Čulenová