Kráľovná Ameriky, Jackie O trávila svoje detstvo vo vile za 50 miliónov!

Silná žena, prvá dáma Ameriky, milujúca manželka a módna ikona. Tým všetkým bola Jacqueline Kennedy Onassis, ktorá už od malička vyrastala v luxuse. Poďte sa s nami naň pozrieť.

18fotiek
Jackie O Kennedy trávila až do svojich 12 rokov letá v tomto krásnom sídle. Autor: jrbenjamin.com/6sqft.com

Jackie O, ako ju nazýva väčšina sveta, je milou prezývkou šarmantnej dámy, ktorá stála v 60. rokoch po boku prezidenta Johna F. Kennedyho. Mnohí ju vďaka jej vždy dokonale upravenému vzhľadu a zdržanlivému, skromnému správaniu nazývali kráľovnou Ameriky. Pravdou je, že už od malička vyrastala v majetnej rodine a bola zvyknutá na luxus. Aj v bývaní.

Prečítajte si aj o sídle, po ktorom pokukuje princ Harry!

Na trhu s realitami sa pred nedávnom objavilo v kolonke na predaj sídlo, ktoré sa s Jackie úzko spája. So svojou rodinou tu trávila letá svojej mladosti. Čarovné sídlo nazývané tiež Lasata má viac ako 100 rokov, leží na pozemku o rozlohe viac ako 11 akrov a nachádza sa v časti East Hamptons. V súčasnosti realitná kancelária uvádza za jeho majiteľa módneho návrhára Reeda Krakoffa.

V súčasnosti sa sídlo predáva v dvoch častiach. Prvú tvorí samotná vila, kde sa nachádza dokopy 10 spální na 790 m2 a priľahlé záhrady o rozlohe 7,2 akra. Za tú di Krakoff pýta 40 miliónov dolárov a ďalších 15 miliónov za zvyšné 4 akre záhrad s dokonalým trávnikom a tenisovými kurtmi.

Rodina Onassisovcov tu trávila letá v 20. rokoch minulého storočia, až do 12 roku života Jackie. Sídlo vtedy vlastnil jej starý otec, John Vernou Bouvier Jr. a odvtedy sa tu vystriedalo len niekoľko majiteľov. Súčasný, Krakoff ho kúpil v roku 2007 za 25 miliónov dolárov a so svojou manželkou sa rozhodol pre čiastočnú renováciu interiérov. Ako sám priznal, veľmi premyslene vyberali, čo v dome zostane a čoho sa zbavia tak, aby zachovali celkový charakter sídla. Ponechali tu najmä staručké drevené podlahy, ktoré krásne praskajú, keď sa po nich prechádza a taktiež zaujímavý mriežkovaný vzor na stenách v obývacej izbe, ktorý Jacqueline spomenula dokonca aj vo svojich denníkoch.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Kráľovná Ameriky, Jackie O trávila svoje detstvo vo vile za 50 miliónov!
ma/ipeknebyvanie.sk