Dočasné bývanie hudobného producenta Zoltána Tótha: V štúdiu občas aj spí

Hudobný producent Zoltán Tóth (32) sa zatiaľ vzdal vlastného bývania, aby si splnil sen.

10fotiek
Zoli Tóth je nielen hudobný, ale aj dizajnérsky fajnšmeker. „Každý kus nábytku je ručne robený,“ hovorí. V štúdiu sa cíti ako doma. Autor: Michal Šebeňa

Chcel by som mať niečo vlastné, ale všetky investície išli do nahrávacieho štúdia – hovorí Zoli Tóth. Pre hudobníka bolo totiž podstatnejšie splniť si najskôr profesijný sen ako ten súkromný o bývaní. Spolu s kolegom Jimim Cimbalom si vyhliadli cenovo prístupný pozemok v Seredi a vzali niekoľko úverov. Všetky peniaze padli na postavenie novej budovy, nákup špičkovej techniky, ale aj exkluzívneho zariadenia interiéru.

Kozub v zime robí nielen atmosféru, ale potrubiami vháňa teplý vzduch aj do ostatných miestností.

Našťastie, u priateľky našiel Zoli pochopenie, a tak sa rozhodli nasťahovať do prenájmu. Aby to však hudobný fanatik nemal do práce ďaleko, našiel si priestranný podkrovný byt, doslova pár krokov od štúdia. Nie je síce zariadený podľa jeho vkusu a predstáv, ale je to len dočasné riešenie.

Foto: Michal Šebeňa

V prenajatom podkrovnom byte sa delí o priestor okrem priateľky aj s čivavami.

Milovník čistého dizajnu sa netají s tým, že si dáva na zariaďovaní štúdia extra záležať. Chce sa v ňom cítiť ako doma: „Niekedy sem ujdem skoro ráno alebo aj v noci. Keď som unavený, roztiahnem si pohovku a vyspím sa,“ priznáva klávesista skupiny Replay Band, ktorý sa objavil aj v kapele sprevádzajúcej superstaristov.

Nábytok na mieru

S definitívnym zariadením štúdia, ktoré si trúfa označiť nielen za jedno z najlepšie technicky vybavených, ale aj dizajnovo moderne vyriešených, sa neponáhľa. Na špeciálne kreslá čaká už druhý mesiac. Každý kus nábytku vrátane štyroch bielych kožených sedačiek je vyrobený na mieru. „Všetko je tu ručne robené,“ dodáva hudobník, ktorý naťahal po celom objekte vlastnými rukami aj všetky dôležité káble. Raz sa mu skúsenosť zíde pri vlastnom bývaní, na ktoré si však ešte počká.

 
Autor: Katarína Čulenová/Šarm
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dočasné bývanie hudobného producenta Zoltána Tótha: V štúdiu občas aj spí
Katarína Čulenová/Šarm