Čo má doma a ako býva výstredný módny návrhár Róbert Vrzala?

Róbert Vrzala (30) sa zviditeľnil odvážnou kolekciou, ktorou mnohých pohoršil. Na jeho návrhoch sú znázornené symboly pohlavných orgánov. A tie nechýbajú ani v jeho byte.

2fotky
Návrhár býva sám, spoločnosť mu robí jeho čivava Christian. Autor: Michal Šebeňa

Módny návrhár nedávno predstavil aj niekoľko dizajnérskych kúskov nábytku. Svoj dvojizbový byt v širšom centre Bratislavy si však zariadil funkčne a čierno- bielo. Umelec inklinuje k neutrálnym farbám, ktoré sa dajú kombinovať s hocičím.

„Byt som si zariadil čisto, minimalisticky s dôrazom na funkčnosť a detail. Niektoré doplnky som aj sám navrhol,“ hovorí Róbert a dodáva: „Je tu príjemne, dosť zelene, pekne upravené okolie. Som blízko centra,“ hovorí, no napriek tomu, že je spokojný, uvažuje o tom, že by sa rád presťahoval do Starého Mesta. Láka ho architektúra starých domov a realizoval by sa viac aj pri zariaďovaní bytu. „Využil by som tam aj vlastné návrhy,“ plánuje.

Umelecká sexualita

Okrem toho, že sexuálne symboly sa objavili v módnej tvorbe Róberta Vrzalu, dominujú aj v jeho byte. Do očí vám hneď pri príchode udrie obrovská kniha, ktorú má vystavenú ako dekoráciu. „To je taká oplzlá kniha plná mužských penisov,“ vysvetľuje a upozorní nás aj na obraz nad sedačkou s rovnakým motívom.

Takisto na konferenčnom stolíku má niekoľko šteklivých knižných diel. „Myslím si, že sexualita ovplyvňuje umelcov a ja nie som výnimka. Podľa mňa to patrí k umeniu - človek ako taký, a teda aj nahota,“ priznáva návrhár. Zároveň tvrdí, že jeho cieľom nie je prezentovať sa iba kontroverznými kolekciami. „Moja tvorba je rozsiahla a každý si tam nájde to svoje.“

Viac foto si pozrite v galérii

 
Autor: ŠARM/Martina KORBAŠOVÁ
Fotogaléria
Čo má doma a ako býva výstredný módny návrhár Róbert Vrzala?
 
2fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Čo má doma a ako býva výstredný módny návrhár Róbert Vrzala?
ŠARM/Martina KORBAŠOVÁ