Dom kráľa rock n´rollu Elvisa Presleyho je znova na predaj. A je úžasný!

Sú postavičky šoubiznisu, ktoré formovali históriu a snáď nikdy na nich spoločnosť nezabudne. Patrí sem napríklad kráľ popu Michael Jackson, kňažná Grace Kelly či otec rock n´rollu, Elvis Presley.

10fotiek
Elvis Presley opustil tento dom až v roku 1973, kedy sa zrútilo jeho manželstvo s kráskou Priscilou. Dovtedy si ale manželia spolu s dcérkou užívali jeho luxus. Autor: dailymail.co.uk

Dom, v ktorom Elvis Presley žil niekoľko rokov je na trhu už po niekoľkýkrát po jeho smrti. Nachádza sa v lukratívnej vilovej oblasti Beverly Hills v Los Angeles a kráľ rock n´rollu tu žil v rokoch 1967 až 1973, kedy po rozvode so svojou manželkou Priscillou dom opustil.

V súčasnosti je trhová cena tejto vily so skutočne zaujímavým príbehom stanovená na 30 miliónov dolárov, čo je presne o polovicu viac ako ju súčasný majiteľ pred dvoma rokmi kúpil. Zjavne si uvedomuje atmosféru sídla, pretože aj po takmer štyridsiatich rokoch po smrti hviezdy si dom chodia pozrieť húfy fanúšikov. Sám Elvis dom kúpil v 60. rokoch len za 400 000 dolárov.

Prečítajte si aj o krásnej vile v Malibu, ktorú nedávno predala rocková speváčka Pink 

Dom je postavený na pozemku o rozlohe jedného akru, má dokopy päť spální, tri kúpeľne a jeho obvodové steny lemujú okná ťahajúce sa od podláh až ku stropom. Dom má krásny výhľad na okolie a v jeho susedstve bývali také zvučné mená ako Stevie Wonder, Richard Nixon, Frank Sinatra či Ray Charles.

Jeho predošlým majiteľom bol aj zakladateľ slávnej Hard Rock Café, ktorý ho pôvodne chcel zrovnať so zemou a svoje plány s kúpou vily mala aj sieť fast foodov Burger King, ktorá z neho chcela urobiť komerčnú svätyňu zosnulého speváka. Našťastie sa však nič zo spomínaného nepodarilo a bývanie najzvučnejšieho mena polovice minulého storočia je stále krásne a pripravené na nových obyvateľov. Pozrite sa sami. 

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dom kráľa rock n´rollu Elvisa Presleyho je znova na predaj. A je úžasný!
ma/ipeknebyvanie.sk