Na návšteve: Thomas Puskailer a jeho Abbie majú harmonické bývanie plné eko nápadov

Aj keď v podnájme, z každého kúta ih domácnosti cítiť, že tu bývajú umelecké duše. Do svojho súkromia plného pohody nám dovolil nazrieť spevák a herec Thomas Puskailer s manželkou Abbie.

12fotiek
Terasu prepojenú so spoločenskou zónou pokrýva umelý trávnik, ktorý udržiavajú jednoducho – pomocou stavebného vysávača. Paletové sedenie je dielom domáceho pána, čalúnenie si dali vyhotoviť na mieru. Autor: Laura Witteková

>>> Nahliadnite do krásneho domova sympatického páru v našej FOTOGALÉRII <<<

Pred dvoma rokmi obývali malý byt v bratislavskom Starom Meste, v ktorom zrekonštruovali kúpeľňu aj kuchyňu, ale stále to nebolo ono. Kúsok vonkajšej plochy im chýbal natoľko, že keď objavili tento podnájom, hoci v pôvodnom stave, ale s terasou, bez váhania sa presťahovali.

V ekologickom duchu

Toto bývanie berú Thomas a Abbie ako dočasné, kým si nájdu väčší byt s podobným exteriérom. S ohľadom na tento fakt sa rozhodli vyhnúť zbytočným investíciám do prestavby a zariadiť si ho starším recyklovaným a vlastnoručne vyrobeným nábytkom. „Je to ako kolobeh života,“ vraví pozitívne naladený Thomas, „radi obnovujeme, dávame starším veciam nový život a takmer všetko, čo tu vidíte, sme s Abbie vytvorili svojimi rukami.“

Ekologické zmýšľanie nie je spevákovi cudzie, ako sám vraví, v Holandsku, odkiaľ pochádza, je prirodzenou súčasťou domácností. Okrem toho sa Thomas už šiesty rok venuje projektu Eco Tour, kde spolu s Martinom Madejom chodia po školách a zábavným spôsobom učia deti, čo môžu urobiť, aby šetrili životné prostredie a našu planétu.

PRED a PO: Drobný apartmán v tureckom Istanbule sa zmenil na nepoznanie. Mnohé pôvodné prvky však zostali

Bývanie, ktoré nie je pre každého: Navštívte s nami pôsobivých 84 m2 v historickom centre mesta

Multifunkčné palety

Pri úprave nového bývania si Thomas užil manuálnu prácu. Aby časť terasy, kde má byť vysadená zeleň, udržali v peknom stave aj pri ich častom cestovaní, pokryli ju okruhliakmi. „Doviezli mi tri tony kameňov, ktoré som ručne nosil od auta až sem na terasu. Potom som týždeň spal,“ smeje sa sympatický spevák.

„Aj niektoré kusy nábytku a drevený obklad sú moje dielo. Veľmi mi pomohla kamarátka Eva Dzíbelová, ktorá nám nielenže dala palety, ale naučila ma, ako ich upraviť.“ Dnes sú to najobľúbenejšie miesta, kde mladý pár rád trávi čas. Thomas vo svojej pracovni, kde si z paliet urobil obklad, a obaja milujú vlastnoručne vyrobené sedenie na terase, na ktoré si dali vyhotoviť pohodlné čalúnenie na mieru.

Na návšteve: Užívajú si ticho vidieka aj dynamiku moderného bývania

Spomienky a vlastná tvorba

Charizmatickí umelci nie sú fanúšikmi minimalizmu ani žiadneho iného vyhraneného štýlu interiéru. „Pre nás je podstatné vytvoriť si harmonické miesto plné pohody tak, ako to sami cítime,“ prezrádza Thomas. Viac ako samotné zariadenie sú v ich príbytku podstatné doplnky a veci, ktoré pre speváka veľa znamenajú a spoločne tvoria príjemnú atmosféru. Sú to zarámované čiernobiele fotografie, ktoré fotil jeho otec, obrazy, ktoré maľuje Abbie, a pár starých vecí, ktoré objavili v garáži rodičov.

„Pohľad na starý telefón ma napríklad prenesie v čase do môjho detstva, iné veci mi zas pripomínajú miesto, odkiaľ pochádzam, a moju rodinu. Radi si tiež prinášame domov spomienky na dovolenky, kde sme sa cítili dobre. Zo Srí Lanky sme si priniesli ich všadeprítomné vonné tyčinky. Keď si ich doma zapálime, ich vôňa nám navodí pocit, akoby sme tam boli.“

Tešia sa na Vianoce

Práve v tom období sa má Puskailerovcom narodiť ich prvé bábätko. Už majú vybraté meno a kúpený prebaľovací pult, ktorý našiel miesto v spálni. Kým bude dieťatko potrebovať svoju vlastnú izbu, Thomas a Abbie si chcú kúpiť väčší byt. „Bývanie v rodinnom dome nás zatiaľ neláka, je okolo neho viac starostí. Uprednostňujeme byt v meste aspoň s takouto terasou. Aj ten si plánujeme zariadiť sami a v hlave sa mi rodí už pár nových nápadov,“ vraví budúci otecko.

„Verím v karmu – čo dávaš, to sa ti časom vráti, ak nie o týždeň, o mesiac, či o rok, tak o desať rokov. V tomto duchu sa snažím aj pracovať, nevzdávať sa, je pred nami dlhá cesta, ale veľmi ma to baví. Takýto pozitívny štýl života sa potom prejaví vo vyžarovaní miesta, kde žijeme, v práci a tiež v našom manželstve,“ uzatvára s príznačným úsmevom Thomas Puskailer.

Tri priateľky znovu renovujú: Posaďte sa, pretože z tejto rekonštrukcie spadnete na zadok!

VIDEO: Premýšľate nad prepojením kuchyne a obývačky? Tento projekt vás inšpiruje

 
Autor: Inéz Búci
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Na návšteve: Thomas Puskailer a jeho Abbie majú harmonické bývanie plné eko nápadov
Inéz Búci