Úžasný penthouse návrhára McQueena ukrýva pomyselné prehliadkové mólo!

Mladučký módny návrhár počas svojho pôsobenia v búrlivých vlnách prehliadok, módnych týždňov a prestížnych fotení do svetových magazínov spôsoboval doslova ošiaľ. Mnohí ho nazývali mágom svojho odboru a jeho samovražda v roku 2010 zasiahla módny svet. Ako umelec býval?

15fotiek
Módny návrhár Alexander McQueen, ktorý ohúril svet svojimi kreáciami sa dočkal milej pocty. Jeho apartmán nový majiteľ zrekonštruoval do podoby svätyne umelca. Autor: dailymail.co.uk

V roku 2009, rok pred smrťou kúpil slávny návrhár Alexander McQueen penthouse z roku 1897, ktorý kedysi obýval aj samotný vnuk kráľovnej Viktórie. Nachádza sa v lukratívnej časti Londýna, Mayfare a v súčasnosti jeho nový majiteľ ukončil rekonštrukcie, ktoré z neho urobili svätyňu zosnulého návrhára, ktorého svet miloval.

Prečítajte si aj o krásnom dome návrhára ikonických lodičiek s červenou podrážkou, Christiana Loubutina!​ 

Dokopy 16 mesiacov trval redizajn bytu, ktorý je dnes na trhu za 8,5 milióna libier. Interiér sa stal rovnako veľkolepým a dramatickým ako všetky McQueenove prehliadky. K bytu patrí krásna strešná záhrada, z jedálenskej časti sa vychádza na súkromnú terasu, kúpeľne zdobí mramor, podlahy sú z amerického orecha a na zákazku vytvorené kryštálové lustre zdobia každú z miestností. Najvýznamnejším prvkom je ale zrejme úzka chodba, z jednej strany lemovaná zrkadlami a z druhej najpôsobivejšími výtvormi návrhára, ktorá tak tvorí pomyselné prehliadkové mólo až ku dramatickému točitému schodisku oddeľujúcemu spoločenskú a súkromnú časť v podlažiach. Tomu sa hovorí dokonalá pocta. 

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Úžasný penthouse návrhára McQueena ukrýva pomyselné prehliadkové mólo!
Mária Ambrozová