Konečne skutočný domov: Weiter býva v dome po mŕtvom mužovi!

Otto Weiter sa nasťahoval do nehnuteľnosti po mužovi, ktorý zahynul v Tibete. Všetko si upravil podľa vlastných predstáv.

11fotiek
Otto Weiter s manželkou Andreou si nový domov užívajú. Autor: Michal Šebeňa

Spevák sa pred nejakým časom presťahoval z vlastného penziónu na Záhorí do útulnejšieho hniezdočka. Manželka Andrea Fischer, ktorá s ním v penzióne žila posledných desať rokov, má teraz asi najväčšiu radosť z toho, že sa toľko nenachodí.

„Bývali sme v apartmáne, ktorý bol najďalej zo všetkých izieb. Keď sme si chceli urobiť čo i len kávu, museli sme prejsť štyridsať metrov. Do kuchyne sme sa dostávali cez chodbu, dole schodmi a cez reštauráciu. Navyše, keďže je to reštauračná kuchyňa, je celá z antikora, čo s pocitom domova nemá veľa spoločného,“ opisuje Otto Weiter jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli zmeniť adresu.

A keďže v penzióne majú zariadené aj štúdiá, kde natáčajú, boli vlastne stále v práci. Na Záhorí síce ešte vždy trávia kopu času, pretože stále nahrávajú, no teraz sa po skončení práce môžu zbaliť a naozaj ísť domov. Nielen vyjsť na iné poschodie...

Prečítajte si aj o tom, ako býva dizajnér Michal Skrak

Minihotel

Otto s Andreou si ani tentoraz nevybrali bývanie v hlavnom meste. Do oka im padla dedinka Zálesie, iba pár kilometrov od Bratislavy. „Som šťastná, že konečne mám svoju kuchyňu. Keď tam niečo robím, môžem bez problémov komunikovať s Ottom. To sme nepoznali desať rokov,“ smeje sa pani domu. Tvrdí, že v obrovskom penzióne bolo často aj chladno, ale napriek tomu jej Záhorie trochu chýba.

Aj keď sa presťahovali na prvý pohľad do menšieho, nejde o štandardný rodinný dom. Počtom miestností a kúpeľní to opäť vyzerá, že si kúpili malý hotel. Každá spálňa ma vlastnú kúpeľňu, navyše, jedna toaleta na prízemí je určená iba pre hostí. V každej izbe je malý šatník, pri hlavnej spálni veľký.

Suterén patrí najmä pánovi domu. Okrem dokonale zariadenej dielne má dole aj posilňovňu, miestnosť, kde sú iba inštrumenty k bazénu, zvlášť je aj pingpongový stôl a hneď vedľa súkromná vinárnička. Nechýba ani sauna so sprchou a, samozrejme, ďalšia toaleta. 

Do domu po známom horolezcovi Marekovi Hudákovi, ktorý zahynul pred deviatimi rokmi v Tibete, sa Otto Weiter presťahoval asi pred pol rokom. Hneď vedľa, cez ulicu si svoj pokoj a rodinné zázemie užíva aj speváčka Tina s manželom Separom. Vo vedľajšej dedine býva Dano Dangl, Andrej Bičan, Ján Ďurovčík, Filip Tůma aj Kamila Magálová.

 
Autor: ŠARM/Martina KORBAŠOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Konečne skutočný domov: Weiter býva v dome po mŕtvom mužovi!
ŠARM/Martina KORBAŠOVÁ