Desať jednoduchých dekoračných tipov

17.05.2013
Dizajn a Dekor

Domov bez doplnkov a dekorácii je ako telo bez duše. Ak chcete, aby sa aj váš byt nadýchol k životu, prečítajte si našich desať praktických tipov.

7fotiek
Domov bez doplnkov a dekorácii je ako telo bez duše. Autor: Kika

1 Kúsok prírody

Nič neprinesie domov viac vzduchu a sviežosti, ako zelené izbové rastliny. Malé, veľké, kvitnúce i bez kvetov. Možností je veľa, ale ak chcete, aby vám aj dlho vydržali, musíte sa o ne pravidelne starať.

2 Koberce a koberčeky

Možno si myslíte, že koberce už dávno vyšli z módy, ale opak je pravdou. Koberce a najmä malé koberčeky sa do bytov vracajú a majú najmä estetickú funkciu. Ak premýšľate prakticky, vyberte si také kúsky, ktoré vám zakryjú len voľnú plochu v miestnosti. Ak bude koberec aj pod nábytkom, jeho údržba bude o čosi zložitejšia.

3 Pokreslite si steny

Mať farebnú stenu v izbe nie je nič netradičné, to má už takmer každý. Ak sa ale chcete odlíšiť, namiesto toho si na stenu nechajte niečo namaľovať. A to nielen v spálni alebo detskej izbe, pokojne aj v kuchyni.

4 Farebný strop

Zaujímavým nápadom je tiež farebný strop. Rovnako ako v predošlom prípade, jednoduchý nápad, ale určite ho neuvidíte aj u každého suseda.

5 Veselí pomocníci

Aj taký vešiak na kabáty môže byť skvelou dekoráciou. Nemusí byť predsa obyčajný, pokojne môže vyzerať ako strom, panáčik, alebo akokoľvek inak, ako vám len napadne. Rovnako sa môžete pohrať aj s háčikmi a vešiačikmi v kúpeľni alebo na toalete.

6 Nový život starému

Máte na povale starý luster alebo starý kus nábytku? Nič také nikdy nevyhadzujte! Vdýchnite tomu farbami a lakmi nový život a vaša miestnosť ožije v retro vintage štýle.

7 Tapetujte

S tapetou je to podobne ako s farbami, dnes ju má už takmer každý. Ale aj napriek tomu môže byť jedinečná, podľa toho, aký motív si zvolíte a kam ho umiestnite. Nechajte si vyrobiť tapetu s textom obľúbenej piesne alebo básne, alebo s receptom obľúbeného jedla do kuchyne. Odvážne nápady majú skvelý efekt.

8 Poťahy a vankúšiky

Nechajte si ušiť zaujímavý poťah na sedačku alebo vyrobiť veselé poťahy na vankúšiky. Ako by sa vašej polovičke páčili vankúše s týmto textom – Mr. Right na jednom a Mrs. Always Right na druhom?

9 Osvetlenie

Aj taký detail ako stropné svietidlo môže byť centrom záujmu. Vyrobte si vlastnoručne zaujímavé tienidlo – ak do neho povyrezávate rôzne motívy, môžete sa tešiť na svetelnú hru na stene.

10 Kúsok umenia

A nakoniec niečo pre umelecké duše – obrazy. Veľké, malé, s podpisom slávneho umelca alebo z internátnej izby študenta. Pre stenu je obraz ako šperk pre ženu.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Desať jednoduchých dekoračných tipovDesať jednoduchých dekoračných tipovDesať jednoduchých dekoračných tipovDesať jednoduchých dekoračných tipov
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Desať jednoduchých dekoračných tipov
Veronika ROSPUTINSKÁ