Inšpirácie s japonskou Washi páskou

12.11.2012
Dizajn a Dekor

Novým hitom kreatívnych ľudí na celom svete sa stala pestrofarebná, lepkavá páska Washi Tape. Ide o papierovú pásku v krásnych farbách a vzoroch, ktorá sa vyrába z japonského papiera.

15fotiek
Inšpirácie s japonskou Washi páskou Autor: omiyageblogs.blogspot.com

Zrod pásky treba hľadať v japonskej firme Kamoi, ktorá najprv vyrábala mucholapky a pásky na priemyselné účely. Až na podnet troch kreatívnych žien sa začali pásky vyrábať farebné a z ryžového papiera. Na výrobu sa používa aj kôra stromu gampy, bambus či konope. Dnes sú už dostupné v množstve farieb a vzorov, určené predovšetkým na kreatívne účely.

Čo s nimi podniknúť?

Kúpite ich v rolkách ako bežné lepiace pásky, v rôznych šírkach. Pri práci s nimi netreba používať nožnice, dajú sa jednoducho utrhnúť. Možno na ne aj písať, niektoré sú aj priesvitné. Môžete ich lepiť na čokoľvek a pomocou nich dekorovať povrch stien, nábytku, skla, plastov. Ak sa rozhodnete, z hladkých povrchov ich ľahko odlepíte.
Okrem vytvorenia rôznych motívov na rovných plochách môžete pásky použiť na prilepenie fotiek, orámovanie fotiek alebo iných obrázkov, zabaliť originálne darček alebo polepiť fádny kvetináč, vázu alebo iný dekoračný predmet. Ponúkame niekoľko kreatívnych inšpirácií, jej multifunkčné využitie je však obrovské.

 
Autor: Adela Motyková
Fotogaléria


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016