Inšpirácie s japonskou Washi páskou

12.11.2012
Dizajn a Dekor

Novým hitom kreatívnych ľudí na celom svete sa stala pestrofarebná, lepkavá páska Washi Tape. Ide o papierovú pásku v krásnych farbách a vzoroch, ktorá sa vyrába z japonského papiera.

15fotiek
Inšpirácie s japonskou Washi páskou Autor: omiyageblogs.blogspot.com

Zrod pásky treba hľadať v japonskej firme Kamoi, ktorá najprv vyrábala mucholapky a pásky na priemyselné účely. Až na podnet troch kreatívnych žien sa začali pásky vyrábať farebné a z ryžového papiera. Na výrobu sa používa aj kôra stromu gampy, bambus či konope. Dnes sú už dostupné v množstve farieb a vzorov, určené predovšetkým na kreatívne účely.

Čo s nimi podniknúť?

Kúpite ich v rolkách ako bežné lepiace pásky, v rôznych šírkach. Pri práci s nimi netreba používať nožnice, dajú sa jednoducho utrhnúť. Možno na ne aj písať, niektoré sú aj priesvitné. Môžete ich lepiť na čokoľvek a pomocou nich dekorovať povrch stien, nábytku, skla, plastov. Ak sa rozhodnete, z hladkých povrchov ich ľahko odlepíte.
Okrem vytvorenia rôznych motívov na rovných plochách môžete pásky použiť na prilepenie fotiek, orámovanie fotiek alebo iných obrázkov, zabaliť originálne darček alebo polepiť fádny kvetináč, vázu alebo iný dekoračný predmet. Ponúkame niekoľko kreatívnych inšpirácií, jej multifunkčné využitie je však obrovské.

 
Autor: Adela Motyková
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Inšpirácie s japonskou Washi páskou
Adela Motyková