Päť rád, ako lacno oživiť svoj interiér

05.04.2013
Dizajn a Dekor

Ekonomická kríza sa na nás valí z každej strany a preto si dobre premyslíme, do čoho sa rozhodneme investovať. Ak chcete svoj domov oživiť a pritom veľa neminúť, prečítajte si naše rady.

7fotiek
Zaujímavé riešenie: jeden obraz vytvorený zo štyroch menších. Autor: Kultmobel.sk

Množstvo a umiestnenie

Bežnou chybou ľudí je, že dekoráciu nevnímajú ako niečo, čo sa má stať kľúčovým prvkom interiéru, ale ako nástroj na vyplnenie prázdnych miest. Dnes je moderný minimalizmus, preto nie je nutné míňať veľa peňazí na množstvo doplnkov. Vyberte si kľúčovú stenu alebo priestor v miestnosti, kde umiestnite jeden dominantný prvok.

Výber

Záleží len na vás, čo sa vám páči a čo sa do vášho interiéru hodí. Môžete si zvoliť napríklad jeden veľký obraz alebo pokojne viac menších vedľa seba. Skvelým dekoračným prvkom sa môže stať napríklad aj pás vzorovanej tapety na bielej stene. Alebo si vytvorte na stene dekoráciu z vlastných fotografií alebo kresieb vašich detí. Lacných možností je veľa, len sa do nich treba pustiť.

Nákup

Nikde nie je napísané, že váš obraz musí byť drahým originálom zahraničného maliara. Dnes sa dajú kúpiť krásne diela od študentov umeleckých škôl alebo ak chcete investovať o čosi viac, množstvo talentovaných maliarov máme aj na Slovensku. Lacnejšou a najjednoduchšou možnosťou je kúpiť si obraz cez internet alebo v domoch nábytku.

Praktické umenie

Ak k umeniu nemáte blízky vzťah a dekorácie považujete skôr za lapače prachu ako okrasy interiéru, neznamená to, že nemáte šancu svoj interiér oživiť. Dekoráciou môže byť aj samotný nábytok. Doprajte svojej obývacej izbe tvarovo zaujímavú sedačku, stoličky alebo konferenčný stolík.

Buďte kreatívni

Inovácia interiéru môže byť naozaj veľmi lacná. Máte starý nábytok a rozmýšľate, že ho vyhodíte? Skúste si kúpiť štetce a farby a premeniť starú nudnú knižnicu či poličku za niečo, čo vás bude vystihovať. Farby sú jednoducho najlacnejšou možnosťou, ako dekorovať. Namaľovať môžete parapetné dosky, krbové zásteny, kvetináče alebo čokoľvek, čo vám napadne.

Pozrite si zopár inšpirácií v našej galérii.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Päť rád, ako lacno oživiť svoj interiérPäť rád, ako lacno oživiť svoj interiérPäť rád, ako lacno oživiť svoj interiérPäť rád, ako lacno oživiť svoj interiér
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Päť rád, ako lacno oživiť svoj interiér
Veronika ROSPUTINSKÁ