V podnájme: Cíťte sa ako doma

04.03.2013
Dizajn a Dekor

Nie každý býva hneď vo vlastnom. Mnohí začínajú v podnájmoch, kým sa rozhodnú investovať do niečoho svojho. To však neznamená, že sa ako doma nemôžu cítiť aj v cudzom.

15fotiek
Skúsiť môžete aj fotoobrazy. Autor: Art.com

Pre mnohých je veľmi ťažké zabývať sa v cudzom byte. Cítia z neho chlad, chýba im teplo domova. Hoci sa často byty prenajímajú zariadené a vy už nemáte možnosť zasiahnuť do vzhľadu kúpeľne či kuchyne, vždy máte šancu vdýchnuť mu svoju dušu. Ako? Doplnkami.

Tapety

Ak máte radi farby a vzory a biela stena vás nudí, siahnite po tapete. Dnes sú veľmi populárne, takže určite nebude problém sa k nim dostať. K dispozícii sú rôzne farby a vzory, je len na vás, čo sa vám páči a čo vám prospieva. Všeobecne je známe, že prírodné odtiene ako hnedá či zelená pozitívne vplývajú na ľudskú psychiku a pôsobia upokojujúco. Naopak, odtiene modrej pôsobia chladne a ak táto farba nie je práve vašou srdcovkou, v interiéri to s ňou nepreháňajte.

Nálepky


Čo tak skúsiť nálepky?
Foto: Art.com

Ak sa vám tapety zdajú príliš nápadné a výrazné, skúsiť to môžete napríklad s interiérovými nálepkami. Tie sa dnes tiež tešia veľkej obľube a nájdete ich v takmer každom veľkom dome nábytku či na internete. Najčastejšie ide o rôzne ornamenty a prírodné motívy.

Obrazy a plagáty

Ideálnym doplnkom pre umelecké duše sú obrazy. Malé, veľké, staré, nové. Je len na vás, čo sa vám páči a čo sa do vášho interiéru hodí. Obrazy krásne vyniknú v obývacích priestoroch, kde sa nimi môžete pochváliť svojim návštevám. Filmoví fanúšikovia sa nemusia hanbiť zavesiť si na stenu plagát obľúbeného filmu. Pôsobí to trendy, moderne a nie je nutné mať predsudky, že plagáty sú pre zaľúbené tínedžerky.

Kvety, vázy, kvetináče

Každý byt oživí zeleň. Niekto preferuje izbové rastliny, iní zas majú v obľube čerstvé rezané kvety. V oboch prípadoch však platí, že kvet vdýchne každému priestoru život. A navyše, v mnohých obchodoch sa nájdu kvetináče a vázy, ktoré sú doslova umeleckým dielom. Alebo si motív môžete vytvoriť aj sami.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
V podnájme: Cíťte sa ako doma
Veronika ROSPUTINSKÁ