Vyrobte si štýlovú sedačku z pneumatiky

03.07.2013
Dizajn a Dekor

Dizajnovú taburetku si môžete zhotoviť aj z ojazdenej pneumatiky. Bude vám to trvať okolo troch hodín a výsledok bude lepší ako si viete predstaviť.

8fotiek
Keď si niečo vyrobíte sami, je to neopísateľný zážitok. Budete mať skvelý pocit, keď si návšteva všimne zaujímavý kúsok nábytku, ktorý sa nedá bežne vidieť ani kúpiť. A ešte keď poviete, že ste to vyrobili vy - to stojí za to ! Autor: Mirka Zíšková, autorka projektu Mejkit

Pretvorte zdanlivo nepotrebné veci na niečo výnimočné, čo vám spríjemní príbytok a priateľom pri návšteve vyrazí dych. Aj o tom je projekt Mejkit, ktorý prínáša práve takéto návody.

Dizajnové kúsky inak

„Zaujíma ma využívanie netradičných materiálov pri tvorbe nábytku a povýšenie starých vecí, na niečo viac. Na niečo dizajnové a vkusné. Baví ma, že na prvý pohľad nie je jasné, z čoho je ten kus nábytku vyrobený,“ vysvetľuje Mirka Zíšková, autorka projektu Mejkit.

Napríklad pri výrobe taburetky použila ojazdenú pneumatiku, ktorú by ste za normálnych okolností vyhodili. „Taburetka má kolieska, dizajnový poťah, je mäkká a pohodlná. Poťah sa dá stiahnuť a oprať, prípadne meniť podľa interiéru, nálady či ročného obdobia. Kolieska sú navŕtané tak, aby ich nebolo vidno, takže taburetka vyzerá, akoby sa vznášala,“ opisuje Mirka.


Foto: Mirka Zíšková, autorka projektu Mejkit

Obavy, že pneumatika bude v byte zapáchať, boli zbytočné. „Stačí ju poriadne vyumývať saponátom, pre istotu dvakrát. Taburetku mám v interiéri už mesiac a nepocítila som žiaden zápach,“ naznačí mladá dizajnérka.

Ak si chcete takú taburetku vyrobiť zadajte svoj email sem: http://mejkit.launchrock.com/ a dostanete kompletný návod s popisom.

Mejkit ponúka inšpiráciu a podrobné návody, ako si daný kúsok môžete zostrojiť. Taktiež si môžete kúpiť výrobok hotový. „Hlavná idea je ukázať ľuďom spôsob, ako si doma vytvoriť dizajnový nábytok z nezvyčajných, ale zároveň bežne dostupných materiálov, ktoré sa prevažne používajú na iné účely,“ približuje Mirka.

Návody, ktoré zvládne každý

Mejkit chce pravidelne prinášať návody, ako si podobné kúsky môžu ľudia vyrobiť sami. Návody budú obsahovať kompletný popis výroby, veľa fotografií, rôzne možnosti ako si produkt prispôsobiť svojim predstavám, a aj inštrukcie, kde sa použité materiály dajú zaobstarať. Dôraz sa pritom kladie na to, aby šlo o bežne dostupné materiály a recyklovanie nepotrebných vecí.

Mejkit pripravuje aj ďalšie vychytávky – napríklad svietidlo, alebo konferenčný stolík, ktorý bude slúžiť aj na sedenie. „Určite sa tam objavia prírodné materiály, ktoré si môžete nazbierať na prechádzke v lese, skombinované s takými, ktoré zoženiete napríklad v obchode s domácimi potrebami, či v metrovom textile“ naznačí Mirka.

Okrem návodov a hotových produktov, môžete navštíviť aj pripravované workshopy. „Prídeš a odnesieš si hotový kus nábytku, ktorý si sám vyrobíš,“ hovorí Mirka. Projekt je určený ľuďom, ktorí radi tvoria alebo majú radi netradičné dizajnérske kúsky – a to všetko za rozumnú cenu.

„Tvorenie je super, netreba sa ho báť. Sama nie som žiadny kutil a všetky produkty vymýšľam tak, aby ich dokázal vyrobiť každý. A keď som to zvládla ja, zvládneš to aj ty,“ tvrdí Mirka.

„Keď si niečo vyrobíte sami, je to neopísateľný zážitok. Budete mať skvelý pocit, keď si návšteva všimne zaujímavý kúsok nábytku, ktorý sa nedá bežne vidieť ani kúpiť. A ešte keď poviete, že ste to vyrobili vy - to stojí za to. Interiéru to dá dušu, šmrnc, bude to kus nábytku s príbehom,“ dodáva dizajnérka.

Bližšie informácie o projekte možete sledovať na Facebook funpage pod menom MEJKIT.

 
Autor: Pekné Bývanie/Michaela Nikodýmová
Fotogaléria
Vyrobte si štýlovú sedačku z pneumatikyVyrobte si štýlovú sedačku z pneumatikyVyrobte si štýlovú sedačku z pneumatikyVyrobte si štýlovú sedačku z pneumatiky
 
8fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vyrobte si štýlovú sedačku z pneumatiky
Pekné Bývanie/Michaela Nikodýmová