Čarovné osvetlenie

08.05.2012
Dizajn a Dekor

Osvetlenie v detskej izbe dotvára nielen priestor, ale aj detskú fantáziu pri vnímaní okolitého sveta cez hru svetla a tieňov. Doprajte im preto v ich kráľovstve lampu v podobe obľúbenej hračky či rozprávkovej postavičky.

8fotiek
Kinderzimmer: Nielen farebné steny a nábytok, ale aj vhodné osvetlenie dotvára priestor detskej izby. Autor: LivePR.de

Pri výbere z množstva detských lámp treba zohľadniť nielen záľuby dieťaťa, ale aj jeho vek a neustály vývoj, aby ste nemuseli každý rok kupovať novú lampu. Samozrejme pri výbere dajte voľnosť aj kreativite dieťaťa.

POHĽADOM DOSPELÁKA

Pre deti je charakteristická farebnosť a hravosť, preto si v tomto duchu budú vyberať aj svietidlo. Musíme však dbať aj na jeho účelnosť, bezpečnosť a zdravotnú nezávadnosť.Pre deti je charakteristická farebnosť a hravosť, preto si v tomto duchu budú vyberať aj svietidlo. Musíme však dbať aj na jeho účelnosť, bezpečnosť a zdravotnú nezávadnosť.   V detskej izbe by malo byť dobre vidieť na všetko. Nielen na pracovnú plochu, ale aj na posteľ, miesto na hranie. Len centrálne osvetlenie teda nestačí, potrebné je svietidlo na stole a pri posteli na čítanie, tiež ďalšie náladové na vytvorenie odpočinkovej atmosféry. Svietidlá sú často vyrábané v sériách, kde stropné i nástenné svietidlo či stolová lampa majú rovnaký dizajn, čo pôsobí v interiéri harmonicky.

Lampy určené pre deti musia byť dobre izolované, aby nedošlo ku kontaktu s elektrikou. Tiež žiarovka by nemala byť ľahko prístupná detským rukám.

OD BATOĽAŤA PO ŠKOLÁKA

Najmenšie deti neradi zaspávakú po tme. Pre ne sú vhodné lapmy s nízkym zdrojom svetla, ktoré vytvárajú šero alebo so stmievačom, ktoré dovoľujú meniť intenzitu svetla podľa potreby.
Deti, ktoré začnú chodiť do školy potrebujú stolnú lampu s ramenom a kĺbami, ktoré umožňujú nastavenie vzdialenosti a smer svetla. Žiarovka by mala byť schovaná, aby od určitej úrovne neoslňovala.
Vzhaľdom na časté používanie by mali byť všetky lampy kvalitné a najlepšie v nadčasovom dizajne.

 
Autor: Adela MOTYKOVÁ
Fotogaléria
Čarovné osvetlenieČarovné osvetlenieČarovné osvetlenieČarovné osvetlenie
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Čarovné osvetlenie
Adela MOTYKOVÁ